Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbiak közül melyik...

K.k.Judit kérdése:

Az alábbiak közül melyik vegyület vízben oldásakor kapjuk a legnagyobb ph-jú oldatot? Al2 (SO4) 3, Na2SO4, Na3PO4, KNO3, CaCO3

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a gyenge sav sója erős bázisként viselkedik vízben. Így H2SO4 sói nem lehetnek, de mi van a többivel? Létszíves magyarázzátok el, hogy jön ki a megoldás!

2013. máj. 10. 19:54
 1/3 Dubi ***** válasza:
Na3PO4 szerintem. KNO3 és Na2SO4 nagyon erős savak és lúgok sói, nem fogják megváltoztatni a víz PH-ját. CaCO3 az nem is oldódik vízben. Al2(SO4) egy nagyon erős sav és egy kevésbé erős bázis sója lehet, az erős bázis sója közepesen erős vagy gyenge savat generál (konjugált sav). Marad a Na3PO4, ami erős lúg és viszonylag gyenge sav sója. A gyenge sav konjugált bázispárja erős bázis, tehát ez növelni fogja a PH értékét.
2013. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó az első válasza a trisó!Erős lúg gyengébb sav és 3 bázisú
2013. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így már értem!
2013. máj. 11. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!