Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire nehéz a kémia érettségi?

Mennyire nehéz a kémia érettségi?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkozom azon, hogy orvosnak/gyógyszerésznek vagy valami hasonlónak akarok tovább tanulni a jövőben(bár a ponthatárok annyira az egekben vannak, hogy biztos vagyok benne hogy nem fog sikerülni).

Jelenleg kiencedkies vagyok, és bioszt bár még nem tanultam, úgy érzem érdekelni fog. (10-től 12-ig van a sulinkban biológia). Jelenleg tanulom a kémiát rendesen (7.-8. egy szót nem tanultam, ugyan is olyan tanárom volt aki másfél év alatt nem tudta nekem elmagyarázni azt, amit a gimis tanár 20 perc alatt igen.) és 5-ös leszek belőle, és érdekel is, viszont az érettségit megnézve... 4%-ot ha eltudnék érni. Osztály társam azt mondta hogy inkább a szervetlen kémiát, azaz a tizedikes anyagot fogják kérdezni, meg ugye még 3 év van. Viszont kevésnek érzem ezt a tudást, és úgy érzem, sokszor el is felejtem a dolgokat amiket megtanulok, mert annyi féle és fajta dologra kell figyelni így elsőévesként a gimiben. Tudtok valami jó módszert tanulásra, és szerintetek megéri kémiából érettségizni, és mennyire nehéz 10.-11.-12. osztály? Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. máj. 17. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Hát figy. 10.-ben én is nézegettem érettségiket kémiát, emelt szintűt és nem is értettem mit kérdeznek, mert még sose hallottam róla. Szóval alapórán nem nagyon fogod elsajátítani azt, ami ott kell. Nálam az volt a probléma, hogy nálunk a tanár szóról szóra azt kérdezte vissza, amit leiratott a füzetbe, így nem nagyon gondolkodtam, hogy jéé ez poláris, ezért oldódik vízben, hanem csak megtanultam és írtam az 5-ösöket. Aztán elmentem 11.-ben faktra (kémia) és ott végre tényleg megmozgatták az agytekervényeimet és már értettem is miket kérdeznek. Végül írtam egy 5-öst és most gyógyszerészetre megyek:D
2013. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elnézve az érettségit, így 16 éves fejjel nekem még nagyon soknak, és durvának tűnik:) Lehet hogy csak én vagyok már most beparázva, vagy úgy érzem nem fogom tudni megtanulni, vagy nem tudom.

Köszönöm a választ:))

2013. máj. 17. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Hát én 10. ben érettségiztem kémiából középszinten és 94%-os lettt.

Szal nem tudom miért nem értettétek mit kérdeztek.

11.-ben pedig kémiából emeltetztem, és németből pedig közepet csináltam...

A kémia egy két éves tantárgy, a 10.-es szintnél többet nem kérdeznek.

Igaz jó lenne tudni számolni 10. osztályban de ezzel soha nem volt gondom.

2013. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Adok néhány hasznos tanácsot a kémia érettségihez


1.) ülj neki számításokat csinálni. Csinálj minnél többet. Ezzez ajálnlom a kémia próbaérettségiz könyvet, valamint az ötösöm lesz kémiából példatárt. Sokat fog segíteni.

2. Elmélethez:

-középszinthez teljes mértékben elég a tankönyv. Az ismereteket az érettségin csupán alkalmazni kell.

A feladattipusok ilyenek:

-egy "szövegértési" feladat. Egy szöveget elolvasol válaszolsz a kérdésekre, és beírod a kémiai ismereteid alapján a válaszokat.

-Van egy pár teszt.

-Végül 3-4 számítási feladat.

A számítás rész 66-át teszi ki a feladatnak, szal érhető miért kell rá készülni.


Emelt szintre:

-még több számítás, amik nehezebbek. Erre a Villányi Attilla könyvek jól felkészítenek, akár csak elméleti részben is.

A legvégén egy-két hónappal az érettségi előtt meg ülj neki egész feladatsorokat megírni, én pl. egy óra alatt csináltam meg a középszintet. Nagyot nézett is a tanár, hogy beadom, volt még egy lány aki kémiából érettségizett( ő 12.-es volt, és 44%-os lett neki, ő pl. ő végig bent volt),nekem a feladatsor 92%-os lett a szóbeliben 1 hibám volt így 94% lett.

Emelt szinten 1 óra 15 perc volt a feladatsor, ott pedig még inkább nagyott néztek a vegyipari suliba, hogy ilyen gyorsan beadom. A feladatsor 90%-os lett, amit egy 100%-os szóbelivel megnyomtam 93%-ra

2013. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2/4 Én elhiszem hogy te vágod meg minden, csak hogy 9.-es anyagot nem találtam a mostani kémia érettségiben. 1-2 olyan kérdés volt amire tippelve-józan paraszti ésszel rájöttem, de a többi... vagy mind szerves kémia ami 10-es anyag, vagy én vagyok ennyire ostoba:D

3/4 köszönöm a választ! hát akkor rástartolok. Bár én már előrehozottat nem tehetek szóval..:| még 3 év :)

2013. máj. 20. 13:52
 6/6 anonim válasza:
100%
A 9.-es anyag nagy része a szerves és a szervetlen kémia alkalmazása közben kerül elő, illetve a számolások során, amit viszont alapórán ritkán tanítanak. Szervetlen kémia a régi tanterv szerint nincs a 4 osztályos gimikben, csak a 6-8 osztályosban, ill. általános iskolában, akkor viszont elég alapszinten. Szóval nem csoda, ha 9.-esként nem sok feladatot tudtál megoldani. Érdemes fakultálni a kémiát, ha kell az érettségi vagy önállóan pluszban készülni pl. a már említett Villányi-könyvekből és a végén a régebbi feladatsorokból.
2013. máj. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!