Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Khí-négyzet szignifikanciavizs...

Khí-négyzet szignifikanciavizsgálat, Excel függvénye teljesen más eredményt ad. Miért?

Figyelt kérdés

Üdv!

Órán Excelben kereszttáblázatokkal kiszámoltam két változó közötti kapcsolatot, létrehoztam a várt értékek táblázatát, majd a Khí-négyzet táblát. Kiszámítottam a szabadságfokot és a Khí-négyzet értéket. Ez mindkét feladatban 15-16 egész valamennyi körüli érték.

Kiszámoltam az Excel KHÍNÉGYZET.PRÓBA beépített függvényyel is, ott pedig 0 egész valamennyi érték jön ki mindkét feladatnál. Miért?



#Excel #khí-négyzet #szabadságfok #szignifikanciavizsgálat #várt értékek táblázata
2013. máj. 18. 21:54
 1/2 A kérdező kommentje:

[link]

A D13 cellába van beírva a CHITEST(megfigyelt gyakoriságok helye, várható gyakoriságok helye) függvény, konkrétan: „=CHITEST(B3:C4,B9:C10)”. A beépített Excel függvény ilyenkor kiszámítja azt a szignifikanciaszintet, amely mellett a nullhipotézist esetlegesen el lehet vetni. Ha ez az érték nagyobb, mint 0,05 = 5%, akkor mégsem szokás a nullhipotézist elvetni. Ha pedig kisebb, mint 5%, akkor elvetjük, és az 5% helyett használható az a hibavalószínűség, amelyet az Excel kiszámított. A példánkban ez a szignifikanciaszint 0,0384 = 3,84%. Míg a táblázatok alapján csak annyit állíthattunk, hogy a tényleges első fajta hiba kisebb, mint 5% (továbbá esetleg azt, hogy 1% és 5% közé esik).


Ezek szerint az direkt csak egy százalékos értéket ad.

2013. máj. 18. 23:06
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyarul beszélsz, mégsem értünk egy kukkot sem.
2021. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!