Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerényi Gábor Biológia című...

Selender kérdése:

Szerényi Gábor Biológia című köteteiről tudnátok mondani pár szót?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, hogy egyetemi anyag mennyire található bennük? Olyan ismeretanyag, mint amit pl. a biológusi bsc-ken tanítanak mennyi található benne?

2013. máj. 23. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szóról szóra tudod a Szerényi biosz könyvet, akkor hasznodra lesz biológia bsc képzésen, de ez csak alap tudás lesz.

Ezekre fogsz tanulni majd.

Pl.:

genetika képzésen a tanulmányokból annyi szerencsém volt, hogy az elejét, és pár alapfogalmat tudtam (mi a genotípus, fenotípus, dns, rns, milyen fajtái vannak stb), így nyilván helyzeti előnybe kerültem azokkal akiknek nem volt teljesen 100%-osan tiszta ez a fogalom, de ez kb az első 2 óra volt, utána erre pakolódott még egy rakás fogalom, mechanizmus. Százalékban a genetikánál kb olyan 20%, de mondom ez fogalom, és talán pár mechanizmus, de ezt bővebben fogod tanulni.

populáció genetikánál megint hasznos volt a tudásom, de közel sem elegendő egy kettes megszerzéséhez, ha ez a célod. Evolúcióból pedig szinte nulla volt a tudás amit megszereztem előtte, mivel olyan sok mindent hozzátanultam, hogy eltörpült a tudás előnyöm.

sejtbiosznál már többet értem el a tudásommal, mivel ott a kis szerveket- folyamatokat már értettem, és ehhez könnyen hozzátudtam pakolni az ottani tudás halmazt, és ez úgy általánosságban is elmondható, hogy hasznosak, de sok jön még hozzá.

Volt egy csoporttársam aki kémiából érettségizett, és nem volt biosz érettségije, és nála látható volt a hátrány megléte, de kémiai részeken pedig tarolt folyamatosan, szóval végső soron nem volt hátrányban, mivel sok tanár a nulláról kezdte az egészet, illetve volt egy biológia alapjai tantárgy az első félévben, ahol szintre hozták a tudást a különböző embereknél.

Ennél a tárgynál átvesszük amit eddig tanultunk biológiából. Mivel kevés az idő, így egy ilyen 2 órás kurzuson igen nagyokat lépünk, aki itt tanulja meg először annak oda kell tennie magát, de nem lehetetlen.

Pár évfolyamnak én szerkesztettem ezt a kurzust, és ott használtam fel Szerényis ábrákat is (nah meg jó pár másfélét), de alapjában ez volt a téma vázlat:

[link]


Ezt magyaráztam, meg egy ehhez hasonló egyetemi témavázlat füzetet, amit nem tudok belinkelni mert nem találtam.


Jó ábrák vannak a Szerényi könyvben, de ha tudni akarsz, akkor érdemes még neten is keresgélni ábrákat, vagy több könyvből megérteni a dolgokat, ami csak alapot add, de előnyödre szolgálhat.

2013. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! ;)


És olyan könyvet véletlenül nem ismersz, ami tesztkönyv és egyetemi anyagból kérdezget? Próbáltam keresgélni, de nem találtam.

2013. máj. 24. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem olyan tesztkönyv nem létezik, amelyik az egyetemi biológiából kérdez.


Az emelt szintű biosz feladatgyűjtemények hasonlóak, de mondjuk genetikai feladatok amiket tanultunk olyan szinte semelyikben nem volt, ugyanígy az evodevo része, szóval azok nem voltak benne. Amik benne voltak, azok egyszerűbbek, de azért akadt egy-két közepesen nehéz feladat is.


Ellenben a statisztikai része, az megjelent feladatgyűjteményben:

[link]

ez egy nagyon pöpec könyv :)



Ez sem rossz:

[link]

2013. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!