Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanásban hogy tört ki a...

Ősrobbanásban hogy tört ki a világegyetem a saját szingularitásából?

Figyelt kérdés

Ugye minden valamihez van 2 méret. A Compton hossz, és a szingularitás sugara. Ahogy tudom, a napé kb föld méretű, a földé kb 3km... ami azt jelenti, ha ekkora méreten belülre kerülne, "összenyomnánk" akkor összeomlana végleg, semmi sem jönne ki belőle.


Ha az egész világegyetem "anyaga" energiája, bármilyen formában is volt, atomnál sokkal kisebb méretben volt, hogy jött ki belőle?

Illetve lehet nem is jött ki, mivel a tér is vele együtt tágult... De a Higs mező inflációs tágulása miatt a tér sokkal jobban tágult, mint a részecskék... akkor most hogy van? tulajdonképp még máig is benne vagyunk ebben, de akkor mi ez a tágulás, és a szétrepülő, gyorsulva táguló világegyetem? És akkor ezen belül mégis ott vannak a fekete lyukak. Vagy a 10 a -45.-en másodperc elé nem látunk, elvileg ott kezdődik a kvantumgravitáció, amiről gőze sincs senkinek, de addig elég jól levezették elvileg. Infláció is 10 a -32.-en körül volt, tehát előtte is ismert minden, akkor is a méret sokmilliárdszor a szingularitáson belül volt a világegyetem. Vagy a gravitáció akkor nem számított? Akkor a tér is nagyon össze volt zsúfolva.... hogy tágult mégis ki? Fekete lyuk párolgásánál a felszín közelében történik, tehát nem magyarázható így a világegyetem, mert az mindenhol tágul...



2013. máj. 26. 23:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

ja, én olyan hobby polarisos vagyok :D


Hát, ha te arra a vallásra gondolsz, ami kifordult az eredetbiből, és 2000 évig leuralta, kizsákmányolta az emberiséget, akkor teljesen igazad van, csakhogy az vak, és köze nincs a bibliaihoz...


De értem amiket írsz, és semmi gond. én azért amilyen mélyen tanulányoztam mindkettőt, látom mindegyikben a logikát, az összefügéseket, és nekem passzol teljesen a kettő.


Ha Howkinghoz hasonló előítélet nélkül gondolkodik mindenki, ugyanúgy lehetséges mindkettő. Persze a konzekvenciát ő is a materialista vallása szerint vonta le, de hát szabad... Én sok dolgot megtapasztaltam, átéltem, nem érzelmi dolgokat. hanem fizikai valós dolgokat is... Ha mindkettő tény, akkor a valóság részeként teljesen érthetőnek, logikusnak, megismerhetőnek kell lennie. Teljesen értelmesen magyarázható, nem az a VAK hit kell hozzá, mint amit te gondolsz,írsz, csak legfeljebb kellő ismeret hiánya miatt lehet. Ezt nem szemrehányásképp mondom.

Mindkét dolog ha valóság, akkor ugyanúgy szabad róla beszélni itt is.


Visszatérve, a kvantumfluktuáció ma is létezik, nem csak az ősrobbanást válthatta ki.

Amúgy az első pillanatokat mint írtam, kb a 10 a -45.en mp-ig le tudják már vezetni... előtte tűnik egyenlőre reménytelennek. de ez az idő amíg ezt leírtam, már csillióbilliószor is eltelt :D

ez érdekes, mégis az az irinyópirinyó is izgatja az embert... piszkálja a logikánkat.


A fekete lyuk párolgásánál is ezek a nem is annyira virtuális részecskepárkeltések okozzák...


abba viszont sok kérdésem van megint, mert az eseményhorizont közvetlen közelében keletkező anyag,-antianyag párokból elvileg az anyag kirepül, negatív energiájú meg belepottyan, és így fogy... De szerintem hülyeség, mert statisztikailag ugyanannyi eshetne bele fordítva is, meg mekkora energiájúnak kéne lennie annak a keletkezett részecskének, hogy az eseményhorizont részecsketávolságnyi közvetlen közeléből elrepüljön. szerintem hü.yeség.

Főleg, hogy év suáz, és ezermilliárdok alatt párologna el egy fekete lyuk, igaz csökkenve a párolgás gyorsul. de eleve az alap energiája csökkenhet az univerzumnak, egyre ritkábban keletkezhetnek nagyobb energiájú párok... szóval tényleg, minél többet tudsz, rájössz, annál kevesebbet tudsz, és sokat meg nem. Legalább is nálam.

Másik fontos ,amit másik kérdésnél is írtam, hogy nem értem, ha az anyga-antianyag párok keltésekor szimmetriasértés miatt hamarabb bomlott az le az antiproton, akkor hová lett a töltése? elektron-pozitron párnál nem volt ilyen sértéses-bomlás? valahogy elektronokban maradt a antiprotonok negatív töltése???

Azok is neutronra és elektronra bomolhattak neutrinó kíséretben?

Azért elolvasnám harmadszor is az Első három perc könyvet, teljesen modern elméletekkel feldolgozva, modern kiadásban...


Van ilyen???

2013. máj. 27. 17:29
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdéseid vannak, valaki már itt mondta is, hogy ilyen szinteken már érdemesebb lenne ezzel a témával foglalkozó személyektől olvasnod, szerencsére elég termékeny szerzők vannak e témában is.

Sokat tudnék írni, de mivel utolsó hozzászólásodban említetted a 3 percet: Steven Weinberg: Az első három perc :)

2013. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, és akkor leesett, hogy pont azért említetted, mert már elolvastad. :) Ez esetben például A Nagy Terv Hawkingtól és Leonard Mlodinowtól. :)
2013. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, Te egy zseni vagy! Már 7 év eltelt... mi mindenre jöttél rá azóta?
2020. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A nagy kedvenc azért mégiscsak:

Werner Heisenberg - A rész és az egész

;)

2020. aug. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!