Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki tud mondani erős...

Valaki tud mondani erős műtéti, orvosi anesztetikumot? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát olyan anesztetikumot keresek aminek nincs Wikipedia cikke, mivel azokat már végignéztem, magyarul és angolul is. Hobbiból gondoltam utánaolvasok ezeknek.

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. jún. 18. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Iv. vagy inhalációs?

Iv.: thiopental, diazepam, lorazepam, flunitrazepam, midazolam, propofol, etomidat, ketamin (bár sztem ezt már nem használják)

inhalációs: kéjgáz, halothan, enfluran, desfluran, sevofluran, isofluran, régebben használtak étert, chloroformot.

Nem tudom melyik van wikin, nem szándékozom most végignézni.

2013. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek fent vannak wikin, viszont nagyon köszönöm a segítséget. Amúgy mindegy hogy intravénás vagy inhalációs, mind kettő érdekel.
2013. jún. 18. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A wikit én sem fogom végigolvasni, de írok még egy párat:


Általános anesztézia:

dietil-éter, alfatezin


regionális:

kokain, lidokain, articain, mepivacain (két utolsó epidurális anesztézia)


A morfiumot is ide sorolhatnám, bár azzal altatni nem tudom lehet-e, regionálisnak pedig nem mondanám, mert az egész testre hat.


Van jópár designer drog, amik alkalmasak ugyanerre, de szinte semmilyen farmakológiai és egyéb adat nincs róla. A ketamint is használják, ha egyéb anesztéziára allergiás az alany, vagy a disszociatív tudatállapotot kedvelő bátor "utazók" körében is elterjedt szer.


Gondolom tisztában vagy ezen anyagok hatásmechanizmusával, keress olyan molekulákat, amik hasonlóan befolyásolják a szervezet működését, bár ezeket nem orvosi oldalakon fogod fellelni, inkább kábítószernek minősülő anyagokkal foglalkozó oldalakon. Érdemes szétnézni ezeken, megfelelő oldalakon tapasztalt, hozzáértő emberekkel is beszélhetsz. Ketaminról bővebben a pszichedelikumokkal foglalkozó oldalakon.


És mint általában, ideszúrom a nagy bölcsességet is. :D


"A gyógyszer, a kábítószer és a méreg között csupán az adagolás a külömbség"

2013. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

És 100%-ban egyet értek a bölcsességeddel.

2013. jún. 18. 20:44
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Akkor már dobjunk hozzá egy igazi történelmi múlttal rendelkező műtéti anesztetikumot, amit széles körben használtak, amíg nem jelentek meg az egyéb, már fentebb felsoroltak:


Etil-alkohol.

2013. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!