Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szarvast miért nem háziasíto...

A szarvast miért nem háziasította az ember?

Figyelt kérdés
A disznót,a macskát, még a nyulat is de a szarvast miért nem?
2013. jún. 28. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Háziasította. A rénszarvast.
2013. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A rénszarvast félvad csordákban tartják a lappok, nem beszélhetünk tényleges háziasításról.


A "szarvast", pedig esetleg pontosíthatná a kérdező, mert nem derül ki, hogy melyik fajra gondol.

A gímszarvasról egy érdekes cikk: [link]


Az állatok háziasításáról pedig Jared Diamond Háborúk, járványok, technikák c. könyvében olvashatsz. Amennyiben értesz angolul, akkor az alábbi linken találsz egy rövid összefoglalót: [link]

2013. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én első generációs nevelt dámszarvast simogattam vadaskertben.

Amúgy szerintem nem éri meg tartani szemben a hagyományos állatfajokkal. A tehén ad plusz tejet, a sertés mindent megeszik. Szerintem a szarvasféléknek rosszabb a hatásfoka és válogatósabb.

A másik meg az, hogy a hímek megőrülnek szaporodási időszakban. Ezzel szoktak rosszul járni akik őzikét találnak és egy vad bakká változik a karámban.

Harmadrészt csak egy irányban hasznosítható. A húson kívül mást nem nyerhetsz ki belőle. A szarvasfélék, lovak nagy erővel is rendelkeznek, egy szarvassal sosem lehetne tehert szállítani, vagy húzni...

2013. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
51%
Ha a szarvassal nem lehetne tehert vontatni, akkor a Mikulás hogy a fészkes francba közlekedne? Kérlek ne legyél mesüge :)
2013. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!