Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell felkészülni egy...

Hogyan kell felkészülni egy emelt szintű biológia érettségire? Hogy kezdjek hozzá? Nem tanultam biológiát, de szeretném megtanulni.

Figyelt kérdés
Segítenétek? Egy évig tanultam iskolában,szeretnék orvosira menni, hogy kell elkezdeni tanulni? Miből hogy? :(
2013. jún. 30. 12:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a hatodikkal, jó esélyed van, ha jól megtanulod. A többség amúgy sem füzetből tanul, hanem könyvből. A követelményrendszer alapján kezdd el kidolgozni a témákat alaposan, a mozaikos könyvek mellé esetleg még a panemsulisat is beszerezhetnéd, de van aki másra esküszik.

Sok sikert!

2013. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja amúgy ott vannak még dr Berend Mihály idevágó könyvei is, de arról még nem hallottam tapasztalatot senkitől, pedig elvileg emelt szintre van.. Szóbelire pedig a 130 tétel biológiából címűt szokták javasolni néhányan
2013. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jujj 3-as azért te nagyon rosszul látod a dolgod, ha tényleg azt hiszed, hogy 4 év (!) kell ahhoz, hogy felkészüljön az ember egy biosz emeltre. Meg azt is, hogy a kémia emeltet tanár nélkül lehetetlen (!) megcsinálni.

Nos, lehet, annak, akinek vajmi kevés motivációja van, amellé kell egy tanár, hogy rugdossa, de hiába van ő ott, neked attól tanulnod kell és ugyanúgy neked kell megérteni, ő csak azért van ott, hogy magyarázzon, amit nem értesz (ami után utána tudsz olvasni is) és legfőkeppen azért, hogy elszedje a pénzed. Még a feladatok megoldásában sem biztos, hogy nagy segítség, mert elmagyarázza neked az Ő gondolatmenetét. Mi van, ha te máshogy látod logikusnak.

Szóval no comment. Tudom, hogy régi kérdés, de csak azoknak írom, akik véletlen rábukkannak, hogy nehogy elhigyjék, amit a 3. válaszoló ír. Enyhén szólva is eltúlozta a dolgokat.

2018. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok mi lett végül a kérdezővel :O Él-e még a fiókja és látja-e ezt, mert érdekelne végül sikerült-e neki :)
2021. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!