Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Emberre ártalmas lesz-e a...

Emberre ártalmas lesz-e a medence vize, ha rézgálicot teszek bele algaölőnek?

Figyelt kérdés
Egy vegyész ismerősöm ajánlotta, hogy 1-2 evőkanál rézgálicot tegyek a kerti medencénk vizébe, a drága algaölő szerek helyett,és hogy ez ránk nézve teljesen ártalmatlan. Most viszont azt olvastam, valahol, hogy hiába elenyésző mennyiség a 2 evőkanál rézgálic több mint 6000 liter vízben feloldva, hosszú távon még így is káros a szervezetre, főleg a gyerekekre, akik pancsolás közben bele-bele nyelnek a medence vizébe. Tömény formájában tudom, hogy halálos, de olyan nagy mértékű hígításban, mint amit egy medence vize jelent, tényleg még így is ártalmas lehet? Felszívódhat így is kis mennyiség a szervezetbe, ami később egészségügyi problémákat okozhat?
2013. júl. 22. 16:09
 1/6 anonim válasza:
egy fórumon már olvastam róla, azt írják, nem javasolják, mert gyomirtóként és permetezőszerként használják,nem túl egészséges.
2013. júl. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit permetezőszernek használnak abba (iyen koncentrációban) nem nagyon lehet belehalni.
2013. júl. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
2013. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Strandokon is azt használják, viszont azt nem tudom milyen töménységben
2013. júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Miután elolvastam a Wadmalac által linkelt adatlapot, elment tőle a kedvem, hogy rézgálicot tegyek a vízbe. Inkább utánanézek valami természetesebb algaölőnek, még ha az drágább is.

2013. júl. 30. 01:05
 6/6 anonim válasza:
Iktass UV-t a vízforgató rendszerhez. Az UV-fény megöli a baktériumokat és az algákat. Csak sajna drága. Ha letakarva tartod a medencét, a vegyszerek felhasználását és az algásodást is csökkentheted. Ráadásul a víz is nehezebben hűl ki.
2015. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!