Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ELTE TTK-n be lehet ülni...

Az ELTE TTK-n be lehet ülni az előadásokra úgyis, ha nem vagyok ott hallgató? Milyen órákra lehet így bemenni?

Figyelt kérdés

És mivel járhat, ha elkapnának, hogy csak úgy "belógok" az órákra rendszeresen? Még várnom kell egy évet az egyetemig, de engem érdekel, hogy miket lehet ott tanulni, a mostani tananyagokat nagyon unom. :)

Mások szoktak így beülni előadásokra? És gyakorlaton esetleg részt lehet venni? BME TTK is érdekelne, ott mi a helyzet?


2013. aug. 18. 22:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Még várnom kell egy évet az egyetemig, de engem érdekel, hogy miket lehet ott tanulni, a mostani tananyagokat nagyon unom. :) "


Figyelj, ezt nemhogy tiltanák, de még maguk az oktatók örülnek neki, hogy van érdeklődés. A legrosszabb valóban az az eset, hogy kiküldenek. (Azért ZH-t írni ne menj be. :) )


Én is úgy tudom, hogy az egyetemi előadások nyíltak, de képzelheted, hogy ez mennyire népszerű lehetőség, amikor gyakran a rendes hallgatóknak is csak a töredéke van jelen.

2013. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Igazán jól teszed, hogy beülsz előadásokra még az egyetem előtt!

A TTK-s tanrendet itt tudod majd elérni: [link]

Most még nem elérhető az őszi félév beosztása de pár hét és fel fog kerülni. Rá tudsz keresni szakra, előadásra, előadóra stb.

Szerintem célszerűbb olyan előadásra bemenned ahol nagy a tömeg, így semmi probléma nem lenne a látogatásodból. A TTK-ra járok, szóval ha leírod, hogy konkrétan melyik szak érdekel akkor még többet tudok segíteni.

2013. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem odajárok, egy másik fősulira Pesten, de ott volt olyan előadás, ahol 5-en ültünk benn, velem, mint külsőssel együtt, s nem zavartak ki, ott neteztem csendben az első sorban, s élveztem a jó kis előadást (tényleg jó volt), néha még kérdeztem is (hétköznapi dolog volt a téma), a tanár tök jó fej volt. Ezt nálunk minden előadáson meg lehetett játszani, tök mindegy volt a tanárnak, h 150 vagy 151 embernek adja elő azt. Gyakorlati órán is simán mehetett az ember, ahova akart, bár ott volt olyan, h kis terem volt, s ha nem fért be, akkor ki kellett mennie, de ez érthető, h nem vesszük el a másiktól a helyet.
2013. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp batoritanalak, hogy menj be! Azert segitene, ha megirnad kb. mi erdekel matek, fizika, biologia, informatika?


Az elte ttkn az a szellem, hogy azert menjen oda az ember mert erdekli, es sztem leginkabb orulnek neked. Lehetseges hogy van nehany szitu mikor nem fersz be, es szabalyok is vannak, de ez nem azert van. (Hulye tanarok meg lehetnek)

Nem tudom a BMEn mi van, hallottam, h ott mas a legkor...

A PPKE ITKrol (korvin negyedtol 5perc) hallottam h csaladias a legkor, ha van erdekes eloadas az is jo lehet (biologia-technologia temakban jok)


Azt tudjad, hogy pl. matek, fizika eloadason olyan a tempo, hogy az elso het utan mar csak szerencsevel tudod megerteni mirol is van szo (ha eppen uj temaba kezd v ilyesmi). De nem is csak ez a cel, az hangulatot is erdemes megismerni.


A szakok egy resze szervez "szakkor" jellegu foglalkozasokat kozepiskolasoknak, debrecenben is, az elten is hallottam ilyet.

Esetleg irj par szak-szintu diakszervezetnek (lokalis HOK, Mafihe ) tudnak e otleteket adni.

2013. szept. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Fizika. És a matematikának néhány része, legfőképpen ami fizikához kelleni fog.
2013. szept. 11. 00:49
 16/20 A kérdező kommentje:
Elkezdődött már a tanítás? Lehet már tudni órarendeket? Valaki tudna segíteni, hogy mikor és hol lesznek jó fizika és matek órák? :)
2013. szept. 12. 07:30
 17/20 anonim ***** válasza:

14es vagyok

A fenti valaszolo altal belinkelt tanrenddel mi van?

A mafihe.hu kedves diakszervezet, leginkabb Eltes kozpontu, sztem ha irsz tudnak segiteni. Esetleg David Gyula eltes oktatonak is irhatsz. Csak legyen konkret kerdesed, pl. Van-e valamilyen "foglalkozas" erdeklodo gimisek szamara.(sztem vannak ilyesmik).

Csermely peterre is rakereshetsz, de lehet, h o csak biologiaban utazik (nem tudom, de otlete biztos van, hol tudnal fizikat csinalni).


Kerdes: mellekesen, a matek hogy megy? Vektorok, komplex szamok, differencialas- tanitjak ezeket kozepsuliban?

2013. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

12-es vagyok.

[link]

Itt érhető el a tanrend.

Elég nagy a választék. Amit ajánlani tudok matek részről az Lovász László előadásai. Valószínűleg ma ő a legnagyobb élő magyar matematikus, leginkább hálózatokkal foglalkozik. Ha inkább az analízis érdekelne akkor tudom ajánlani Mezei István Matematika 1 előadását. Igazából ez nagyon könnyen megérthető és hasznos annak ellenére, hogy a mat1 deriválás, integrálás stb. témákat érinti leginkább. Rettenetesen jó előadó, élmény hallgatni még akkor is ezeket a témákat már tanultad. Még szerintem Faragó Istvánt is érdemes megemlíteni, ő is iszonyat profi. Bár ő tényleg advanced kurzusokat tart főleg, ezért lehet nem sokat értenél belőlük. :)

Fizikát tekintve ha érdekel pl. az atomfizika akkor Horváth Ákos óriái teljesen korrektek szoktak lenni, de vigyázz az öreggel, mert hajlamos kérdéseket szegezni random hallgatóknak és ha kiszúr akkor nincs menekvés. :) Ha a csillagászat vmilyen szinten érdekel akkor jó lehet a "Bevezetés az asztrofizikába" c. kurzus. Ezt Frei Zsolt tartja, aki amúgy Princeton-ban végzett, szóval olyan érzésed lehet, hogy egy igazi rock sztár áll előtted.

Így hirtelen ennyi, bármi egyéb kérdés van nyugodtan írj.

2013. szept. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nagyon sokat segítettetek! :)
2013. szept. 17. 14:10
 20/20 anonim ***** válasza:

Megint én...

Úgy ítélem meg, hogy ezen a thread-en ez közédekü információnak számít, szóval a reklám helye:)


[link]


"Kedves Barátaink, Egykori és Új Mafihések!


Továbbra is szeretettel várunk minden érdeklődőt a Mafihe fennállásának 25. évfordulója alkalmából megrendezett programsorozatra melyre szeptember 27-29. között kerül sor.

A szervezési előkészületek megkönnyítése érdekében arra kérnénk minden résztvevőt, hogy az honlapon található jelentkezési lapot szíveskedjetek kitölteni!

A rendezvény további részleteiről és a programokról folyamatosan frissülő honlapunkon olvashattok.

Üdvözlettel:

A Szervezők"

2013. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!