Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek amit most tervezne...

Szerintetek amit most terveznek Marsra szállás az lehetséges? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok arra hogy ti mit gondoltok mi a véleményetek ,arról amit most tervez a Nasa MARSONE Mission- sikerülni fog vagy lehetséges ez egyáltalán hogy embereket küldjünk a Marsra?

Itt egy videó: [link]

Kíváncsian várom válaszaitokat!:)


2013. szept. 1. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

2023-ban tervezik küldeni az első telepeseket, előtte csupán egy oda-vissza út lenne, egy házaspárral. Addig szerintem elég sokat tud fejlődni a technológia, hogy a megfelelő felszereléseket biztonságosan eljuttassák oda, a legnagyobb problémát a pszichológiai megterhelés jelenti az asztronauták számára.

Továbbá a sugárdózis is igen nagy mértékű egy év alatt, kivéve, ha megoldják az emberek hibernálását, akkor kis helyen lehet tárolni őket, ami lehetővé teszi a jó minőségű sugárvédelmet, mert csak kis részt kell szigetelni.


Az én véleményem szerint 10 év múlva már biztonságos lehet embert küldeni a Marsra, viszont a kolonizáció elején még csupán kisebb bázisok lesznek, aztán később a tervek szerint át is lehetne formálni az egész bolygót Föld-szerűvé. De az nem a mi emberöltőnkben lesz :(

2013. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hibernáció nélkül, valószínűleg megőrülnének.....

Egy ilyen mértékű próbatételt, nem lehet szimulációkkal tervezni, vagy épp egy "tökéletes" csapatot kiválasztani.

Az út során TÉNYLEG teljesen magukra vannak utalva, nem lehet kiszállni...

És ehhez képest a Hold utazás, egy "vicc".

2013. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem ez nem olyan vészes. Az utazás maga az csak 6-7 hónap, ennél többet is eltöltenek tudtommal emberek az űrállomáson. És négyen mennek, nem egyedül, tehát van kivel beszélgetni is. Ezen kívül nyílván nem olyanok mennek, akik nem bírják a bezártságot, épp ellenkezőleg, inkább nagyon is motivált emberek mennek.


Az űrhajóban nem nem éri őket a sugárzás? Szóval nem kell ide hibernáció.


Én szerintem maga az utazás, meg kolonizálás lehetságes. Már most is. Már nagyon várom, csak mint az előttem szóló mondta, egy csomó jó dolog nem a mi életünkben fog megtörténni..

2013. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a Marsra utazók halálra vannak ítélve.

Nem kevés Marsszonda tűnt el a Mars közelébe érve kideríthetetlen okokból.

De más miatt is kételkedem a sikerben. Túl hosszú lesz az út, s bármely kis hiba végzetessé eszkalálódhat. Emberek nem bírják se a magányt, se az összezártságot. Ki fogják az űrhajósok készíteni egymást.

2013. okt. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!