Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan kukac, ami egész...

Van olyan kukac, ami egész életében kukac marad? Vagy mindegyik rovarrá alakul?

Figyelt kérdés

Nem értek a témához, tudom, hogy már a kérdésem megfogalmazása ordít a szakszerűtlenségtől. De most nem is ez a lényeg, úgyhogy légyszi mindenki lépjen túl ezen! :-) Talán azért érthető mire gondolok.


Például leginkább azok az élénk zöld kukacok, amik a friss gyomnövényeken, vagy borsó levén, esetleg gyümölcsfák, rózsák levelein rágcsálnak... Ők egész életükben kukacok maradnak? Vagy ilyenkor épp lárva szakaszban vannak és majd bogarak vagy rovarok lesznek? És ha azok lesznek, akkor melyek azok, amelyek zömében egyöntetűen élénkzöld színűek?



2013. szept. 2. 14:52
 1/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Hát a kukac valóban egy eléggé kevéssé körülhatárolt fogalom. De pl. ha a földi giliszta a "kukac" kategóriába esik, azzal kapcsolatban egészen biztosan állíthatjuk, hogy nem alakul át rovarrá, hanem élete végéig "kukac" marad.

Azok, amikre te gondolsz, valószínűleg lepkehernyók, vagy bogarak, legyek, esetleg hártyásszárnyúak lárvái. Elég sok van közöttük, ami élénkzöld színű.

2013. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, például ez: @
2013. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:-) Akkor szűkítem a kört:

Nem, a giliszta nálam külön kategória, róla tudom, hogy giliszta marad. Őt nem tekintem kukacnak.

Aztán azokat a hernyókat sem, amelyek láthatóan szőrösek. Ők nálam csak hernyók, és legtöbbről sejtem, hogy lepke lesz vagy olyasmi. :-)

Aztán a földben lévő pajor és nagyon hasonló társai, amelyeknek fura fejük van, azt sem hívom kukacnak. :-)


Kukac a szótáramban:

Ami csupasz, mászik, és hát kukacformájú, és legtöbbször pici.

Például az almákban lévő kukacok! Róluk sem tudom, hogy mivé válnak.

A döghúsokon levőkről sejtem, hogy légy vagy valami fajtársa lesz, mert a legyek szokták beköpni...


De az ilyen kertben mászkáló "kukacokról" végképp semmit sem tudok.

És most amelyek különösen érdekelnek, azok a kis szőrtelen élénk zöld (fűzöld) színű kukacok, amelyek legtöbbször alig észrevehetőek, mert annyira beleolvadnak a környezetükbe...


Legalább néhány olyan hazai lényt mondjatok, ami zöld kukacból lesz!

2013. szept. 2. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Az almában található kukac almalégy (Rhagoletis pomonella). A fajnak van galagonyára szakosodott változata is.
2013. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy minden lárvából (kukacból) rovar lesz. Legyen szó akár dögökben fejlődőről, akár ürülékben vagy gyümölcsben élőről, mindegyik rovarként végzi. Legalábbis ideális esetben.
2013. szept. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!