Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a válasz erre? (lent)

Mi a válasz erre? (lent)

Figyelt kérdés

Józsi gondol egy számra az 1,2,3 közül az egyikre... Én kérdezhetek tőle 1 db kérdést, Józsi pedig úgy válaszolhat csak h "igen", "nem", "nem tudom", és nekem 1 db kérdésből ki kell találnom h melyik számra gondolt az 1,2,3 valamelyikéből...

Mit kérdezzünk Józsitól?



2013. szept. 7. 12:53
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
Bármit kérdezel, ha azt válaszolja, hogy nem tudja, akkor nem vagy előrébb. Ez így értelmetlen.
2013. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kétjegyű számot készítek azokból a számokból, amiket nem választottál ki 1, 2 és 3 közül, az prímszám lesz?


- Ha 1-et választja, akkor a kimaradtakból 23 és 32 készíthető, ezek közül 23 prímszám és 32 nem, tehát a válasz: nem tudom.


- Ha 2-t választja, akkor a kimaradtakból 13 és 31 készíthető, mindkettő prímszám, tehát a válasz: igen.


- Ha 3-mat választja, akkor a kimaradtakból 12 és 21 készíthető, egyik sem prímszám, tehát a válasz: nem.

2013. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha 1=igen, 2=nem és 3=nem tudom, akkor erre a kérdésre igennel válaszolsz? Ha igennel válaszol, akkor az 1-esre gondolt, ha nemmel, akkor a 2-esre, ha "nem tudom"-mal válaszol, akkor a 3-asra.
2013. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
hármas, ez nagy hülyeség. ha nemet mondd, akkor vagy 2re, vagy 3ra gondolt.
2013. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok, de szerintem más sem olyat olyat kérdezni ami igenlő és nemleges válasz esetén is kizár két alternatívát a válaszlehetőség közül. A nem tudom válasszal meg az égvilágon nem megyek semmire. Vagy olyat kérdezek ami egy számra igaz és ha betalálok akkor mázlim, van de ha nem akkor ott van még két szám ami közül választhatok, ugyanúgy ha olyat kérdezek ami két számra is igaz, akkor a nemleges válasszal tudok csak eredményre jutni.


Egyetlen kérdést lehet feltenni, Józsi hülye-e vagy?

2013. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem teljesen értem, miért lenne vagy 2 vagy 3, ha egyszer megadtunk egy utasítást, ami alapján kell válaszolnia.


Különben is, ha tudsz jobbat, akkor mondjad!

2013. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézzük, erről mi a véleményetek:


A gondolt számból vonj ki 1-et, utána vonj gyököt, majd az eredményt írd fel tizedestört alakban. Az utolsó számjegy, amit leírsz, az az 1-es?


Ha nemmel válaszol, akkor az 1-re gondolt, mivel gyök(1-1)=0, így az utolsó számjegy nem 1.


Ha igennel válaszol, akkor a 2-re gondolt, mivel gyök(2-1)=1, így az utolsó számjegy 1.


Ha nem tudja, akkor a 3-ra gondolt, mivel gyök(3-1)=gyök(2), amiről tudvalevő, hogy végteles sok számjegye van, így nem tudhatja, hogy 1-re végződik-e.

2013. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel a végtelen nem szakaszos tizedestörtek nem rendelkeznek utolsó számjeggyel, ezért is végtelen sok lépésben konstruált matematikai objektumok, simán rávághatja, hogy nem 1-re végződik, mert tényleg nem arra végződik, ahogy más számjegyre sem.
2013. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De amíg nem írja le az összes számjegyet, nem tudhatja, hogy mire végződik...
2013. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a harmadik, amit írok, örülnék neki, ha valami építő jellegű hozzászólás is érkezne a gondolatmeneteimre:


A gondolt számból vonj ki 2-t. Természetes számot kaptál?


Ha igennel válaszol, akkor a 3-ra gondolt, mert 3-2=1, ami természetes szám.


Ha nemmel válaszol, akkor az 1-re gondolt, mivel 1-2=-1, ami nem természetes szám.


Ha nem tudja, akkor a 2-re gondolt, mert 2-2=0, és még a nagy matematikusok között is vita tárgya, hogy a 0 természetes szám-e vagy sem.

2013. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!