Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ, hogy valaki tud-e...

Mitől függ, hogy valaki tud-e rajzolni vagy nem? Mi erre a tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés
Jobban megmaradnak képileg a dolgok a fejében? Sose értettem...

2013. aug. 23. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A művészeti szintű rajzolásról nyilván csak nagyon távlati elképzelések vannak, de vannak. De az, hogy mondjuk a rajzórán miért nem tud valaki rendesen rajzolni sokkal egyszerűbb kérdés, szerintem annak csak technikai okai vannak (bár semmi nem zárja ki, hogy vannak olyanok akiknek tényleg agyi szinten van valami ami miatt képtelenek rajzolni). A valóságot lerajzolni bárki meg tudja tanulni, tehát egy adott tárgyat ha elé tesznek szerintem bárki le tud rajzolni minimális előképzéssel, például hogy ha elolvasod a Jobb agyféltekes rajzolást és kihagyod a sallangot és tudományos bőrbe bújtatott kvázi ezot kapsz egy elég egyszerű útmutatást, ami után például fényképeket tudsz pontosan átmásolni vagy tárgyakat nagyjából megfelelően lerajzolni. Na valahogy ez az az útmutatás ami iskolában kimarad, valószínűleg azért, mert 1 rajztanár nem tud 20-30 felé figyelni, vagy egyszerűen nem is érdekli, ha egy diákja nem rajzol jól, mert úgy gondolja, hogy adottság kérdése. Iskolás éveimből az is rémlik, hogy nagyon-nagyon sokszor voltak olyan óráink, ahol megadtak egy témát aztán rajzolj amit akarsz, nem emlékeztetnek rá, hogy előbb képzeld el, közben halványan húzz be körvonalakat ÉS egyes esetekben töröld ki teljesen. Modellek és előzetes elképzelések nélkül nagyon nehéz rajzolni, lásd -bár művészettörténetben nem vagyok otthon- kétlem, hogy sok olyan már-már fotórealisztikus műalkotás van, amihez nem használtak díszletet és modelleket, ha akad is az valószínűleg a ritkább, különlegesebb eset, a tényleges zseni.
2013. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

Az úgynevezett rajztehetség összefoglalása ez lehetne: háromdimenziós objektumok kétdimenziós ábrázolásának képessége úgy, hogy az ábrázolás visszaadja a háromdimenziós objektum látásának érzetét.

A művészi tehetség meg az, ha ezt valaki a szépérzékre pozitívan hatva, saját stílusát is belefőzve tudja megtenni.

2013. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!