Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia házidolgozatot kell...

Biológia házidolgozatot kell írnom, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi, hogy amiről írunk, azt mi magunk figyeljük meg, ès írjuk le a tapasztalatainkat, fejtsük ki a magyarázatot. A biológiatanár rugalmasnak tűnik,azt mondta, hogy szívesen a rendelkezésre adja a labort, bizonyos eszközöket stb. A baj az, hogy semmi ötletem, hogy mi az, amit meg tudnék figyelni. Azt se bánnám, ha olyan témát tudnátok mondani, ami kicsit kémiás, de mondjuk a kísérlet vagy megfigyelés egyszerű(bb). Szóval, azt akartam kihozni ebből, hogy lenne valakinek valami jó ötlete? Előre is köszönöm!

2013. szept. 21. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen mag csírázásának megfigyelése. Ez az egyetlen ami gyorsan elvégezhető, persze csakis gyorsan csírázó magokkal.
2013. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Esetleg még valami?:)
2013. szept. 21. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Terepi megfigyelés nem játszik? Itt az ősz, hullanak a levelek. Mindenképpen laboros kell?

Ha a tanár tud felügyeletet biztosítani, akkor papírkromatográfia bármiről, ami tetszik, ha már biológia, legyen levél mondjuk különféle anyagcseréjű fázisokban (más és más színűek, egy még ép, zöld levél, sárga, vörös, barna stb.). Ehhez viszont kéne felügyelet, és kérdéses, rendelkezésre bocsátja-e a futtaókádat meg a szerves oldószereket, vagy ez már nem fér bele neki. (Persze a hülye is el tudja végezni a kísérletet, de ha illékony oldószerekkel dolgozik az ember, jobb a biztonság. Öntöttem én már magamra acetont, pedig rutinmeló volt.)

A megfigyelés hótegyszerű, a kísérlet kémiásabb (és kicsit várakozóbb). A pontos leírás nagyon sok könyvben benne van, és bár nem ismerem az életkorod, lehet, hogy te is tudod. (Érettségire készülve el szokták végezni.) Még talán a jókisérlet.hu oldalon is fent van, mintha láttam volna, persze ott festék komponensek elválasztása volt.

Ha a magok nem tetszenek, ez a terepi munkájával együtt igen szép, teljes kísérlet. (Terepmunka: a levelek begyűjtése és ennek dokumentálása. És persze egy fáról kéne az összes típust.)

2013. szept. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jónak tűnik.

Azt hiszem hallottam ezt a kísérletet (10.es biológiakönyvben van, amikor acetonnal roncsolják a kloroplasztiszokat, és színképelemzést csinálnak, látszik a klorofill a-b, xantofill sàvja.), akkor már gondolkoztam rajta hogy kipróbálom. De akkor lehet hogy most:) Mégegyszer köszi.

2013. szept. 23. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!