Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ősrobbanás helyett valami más...

ősrobbanás helyett valami más magyarázatod van, az univerzum keletkezésére?

Figyelt kérdés
Barátommal sokat nevettünk azon, hogy az emberek ilyet elhisznek, mint ősrobbanás. De tényleg valami más kevéssé hangoztatottabb magyarázat? A vöröseltolódás más miatt is lehet, nemigaz ?
2013. szept. 25. 22:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a kozmológusnak olyan ELMÉLETEI vannak amik neked tetszenek ? A cipész előkap egy csomó olyan egyenletet vagy levezetést vagy szaktuadományos dolgot amit te nem értesz és kijelenti, hogy 7 mérföldes csizma létezik. Te elhiszed ? :D. "


Így is hozzá lehet állni a dolgokhoz, csak épp ez nem vezet sehová. Attól, hogy Te nem értesz hozzá, a Nagy Bumm elmélete még lehet jó, helytálló. Nem attól lesz valami hülyeség, hogy neked halványlila gőzöd sincs a témához. Ha így lenne, akkor a néprajzkutatás is marhaság lenne, mert én meg ahhoz nem értek. Ugye milyen nonszensz hozzáállás?


A hétmérföldes csizma jó példa. Valóban nem hiszem el elsőre, de ettől még nem röhögöm ki a cipészt. Miért is tehetném meg, ha egyszer fogalmam sincs a cipészkedésről? Ha érdekel a dolog, akkor utánanézek, utánaolvasok az általa állítottaknak, megismerkedem a cipészmesterség alapjaival annyira, hogy aztán el tudjam dönteni, hogy hülyeséget mondott-e vagy sem. Ha hülyeséget mondott, akkor már lesz alapom kiröhögni őt, de addig nem tehetem meg, mert csak saját magamat égetem le. Főleg akkor igazán, ha még helytállónak is bizonyul az állítása a hétmérföldes csizmáról.

2013. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hát ha nekem egy mesterszakács azt mondja, csinál nekem puliszkából tökéletes tiramisut, kénytelen vagyok elhinni. Aztán majd kóstolásnál minősítem. :)
2013. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!