Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Versenyre készülök és ezt a...

Versenyre készülök és ezt a feladatot kaptam: Van négy darab tetszőleges ellenállásod, és őket egy négyzet alakban összeforrasztod akkor mekkora az ellenállás a négyzet két szomszédos pontján? Illetve a két szomszédos csúcsa között?

Figyelt kérdés

Csillag-Delta átalakítással kiszámítható? Én így képzelem el


.___R2____.

| |

R1 R4

| |

.___R3____.



2013. okt. 10. 19:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Itt egy rajzolt kép róla, mert elcsúsztatta a rajzomat :(

[link]

2013. okt. 10. 19:52
 2/4 2xSü ***** válasza:

Ha versenyre készülsz, akkor bizonyára tudsz soros és párhuzamos kapcsolás esetén ellenállást számolni. Két szomszédos csúcs esetén van egy R1 ellenállásod, valamint sorba kötve R2, R3 és R4 ellenállásod. Ez a kettő párhuzamosan van kötve.


Átellenes sarkok esetén két két ellenállás van sorba kötve, és ezek párhuzamosan.

2013. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valójában nem tudom, de a bónusz 5-ös sosem árt, viszont azt sem akarom hogy égjen a pofámról a bőr hogy 0 pontom lesz ezért kérdeztem itt, hogy hogyan is kéne ezt megoldani. tehát ha R2 két pontját nézem akkor az maga egy ellenálás az R3-R4-R1 ellenállások pedig sorba vannak kötve?
2013. okt. 10. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.

R2 párhuzamosan van kötve a másik ellenállással, ami az R1+R3+R4.

2013. okt. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!