Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valamilyen tudományos...

Van valamilyen tudományos alapja annak, hogy az univerzum irányítja, befolyásolja és változtatja az emberek életét?

Figyelt kérdés

Teszem fel van egy sanyarú sorsú ember, akkor ki lehet jelenteni rá azt, hogy az univerzum ereje tette ezt vele? Valahogy az univerzum kihatott rá és bevonzotta...megtört az univerzum ereje alatt?


vagy ez hülyeség?


2013. okt. 25. 20:28
 1/7 imco ***** válasza:

Hát, ha sanyarú sorsú ember alatt pl azt érted, hogy valaki leesett a fáról és eltörte a lábát, akkor igen. Tehát úgy van ahogy mondod, valahogy az univerzum (esetünkben a Föld) kihatott rá és "bevonzotta" :D


Itt a természettudományok kategóriában ennél értelmesebb választ ne várj.

2013. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom rá hogy hülyeség mert nem akarom azokat megbántani akik hisznek benne de a horoszkópnak semmi köze nincs a tudományhoz.
2013. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondja: ha valaki 180-al nekihajtott egy villanyoszlopnak, vagy leesett a 10.-ről, akkor mondhatjuk végülis, hogy univerzumunkban uralkodó fizikai törvények tették ezt vele :D


De egyébként hülyeség.

2013. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

tehát akkor az univerzumnak nincs ereje felettünk?


akkor mik azok a dolgok amik befolyásolják az életünket és minket?

2013. okt. 25. 22:53
 5/7 csabesz007 válasza:
a gondolkodás és a rezgésed
2013. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel a tudomány témában tetted föl, ezért válaszolok.


Nem, semmiféle tudományos bizonyíték nincs ilyesmire, sőt nagyon is jó okunk van föltételezni, hogy semmiféle ilyen misztikus összefüggés nincsen. Különben nem világos, hogy mit értesz "univerzum ereje" alatt.

Ezt megkérdezhetjük, mert a tudomány topicban illik fizikailag érthető fogalmakat használni, ez egyáltalán nem az.


Természetesen a fizika törvényei érvényesek az emberre is, de gondolom nem arra vagy kíváncsi, hogyha megnyalod a konnektort, akkor igen, megráz az áram és érvényes az Ohm-törvény, meg hogy ha leesel a fáról, akkor igen jól működik a gravitáció...


Ami nagyon irányítja egy ember életét, sorsát az szerintem, nem fontosság szerinti sorrendben:

1. maga az ember, hogy mit gondol magáról, mikor hogyan dönt, mit cselekszik, mond stb.

2. az embertársai

3. a véletlen (Persze mondhatjuk, hogy véletlenek nincsenek, mert oka mindennek van, csakhogy NEM ez a véletlen. A véletlen nem azt jelenti, hogy nincs az eseménynek oka, hanem azt, hogy mi nem tudjuk pontosan előre megjósolni annak a bekövetkezését, mikéntjét a rendelkezésre álló adatokból, ismeretekből, mert olyan sok minden befolyásolja, tehát hogy kinek mi számít véletlennek az függ az egyéntől is. Ilyen jelenség nagyon sok van az életünkben).


(4. aki hisz benne: Isten, de nem nevezném "univerzum erejének")

2013. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár a Naprendszerünk része az Univerzumnak, hozzánk elérő hatása elhanyagolható.

A Hold ellenben közelsége miatt erősen hat ránk. Ha dagálykor valaki vízbe fullad, akkor annak jelentősen befolyásolta az életét, de a Nap is számtalan hatással van minden földi élőlényre.

Ha sokat jársz a strandra, akkor lebarnulsz és az egészséges barna bőr látványa, meg persze a sok uszástól a fitt külsőd vonzóvá tehet és megismerheted esetleg a jövendő hitvesed, mert a strand amúgy is jó hely a csajozásra. Ha nyeszlett és sápatag vagy, akkor lehet, hogy lepasszolna.

Ez már a Nap hatása ugyebár.

Azt is megemlíthetem, hogy maguk az évszakok is befolyásolhatják az ilyesmit, mert ha egy miniszoknyás csajt meglátsz, akkor lehet, hogy jobban nyomulsz, mintha egy slampos télikabátban járna. Másfajta sugárzások is hatnak ránk, de sajnos nem vagyok orvos, de a figyelmedbe ajánlom.

Nekem az Orion befolyásolta az életem, mert életem egyik szerelmét tőle kaptam.

Különféle megfigyeléseket végeztünk, nem csak az Orionról volt szó, ez poén volt és a végén összejöttünk, de aztán huzamosabb időre külföldre mentem, így megszűnt "az Univerzum hatása", vagyis mindketten amatőr csillagászok voltunk.

Soroljam még?

:)

2014. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!