Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Diszkusszió 01 (by fanyúl) :...

Diszkusszió 01 (by fanyúl) : NA Avogadro állandó?

Figyelt kérdés

Kérem wikipedia-s linkek és gúnyos megjegyzések mellőzését, köszönöm.

Úgy döntöttem, hogy 2013.11.16-án elindítom a fizikai és kémiai természeti állandókat népszerűsítő és megbeszélő sorozatomat "Diszkusszió" címmel, amelyre a Gyakorikérdések.hu kiváló hátteret nyújt. Hálás vagyok eme honlap által kínált lehetőségért.

Célom a tananyagban méltatlanul kevés figyelmet kapó természeti állandók megismertetése és a jövőnket jelentő fiatalság tudományos szemléletének fejlesztése.

Bárki bekapcsolódhat eme eszmecserébe kortól, végzettségtől függetlenül, ami lényeges, hogy saját gondolatát fogalmazza meg, amit természetesen nem kell szégyellni, mert eme sorozatom elve nem a lehúzás, hanem a segítés.

A témakört mindig én fogom meghatározni, ez nem feltétlenül logikai sorrendet jelent.

Belátásom szerint 1-2 hetente fogok új természeti állandóra vonatkozó diszkussziót kezdeni.

Kérek mindenkit, hogy figyeljen a helyesírásra, köszönöm szépen.

Tudományos megismerésben előremenetelt kívánok mindenkinek!



2013. nov. 16. 01:35
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mi az NA Avogadro állandó dimenziója?
2013. nov. 16. 01:48
 2/21 Makoscsiga ***** válasza:

"Mi az NA Avogadro állandó dimenziója?"

1/mol. Nem cseszegetésből mondom, de ez általánosiskolás tananyag.

2013. nov. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A dimenzió logikai léptéket, illetve a logikai léptékek kombinációját jelöli: hosszúság, idő, áramerősség, termodinamikai hőmérséklet, fényerősség, amyagmennyiség illetve ezek kombinációja.


Tehát milyen dimenziójú az Avogadro állandó?


(Gyerekek most lehetne bizonyítani a tudást, nemcsak a háttérből pirosra nyomogatni, ami már remekül megy.)

2013. nov. 16. 04:02
 4/21 anonim ***** válasza:
Evvalami "ezofizika" rovat lesz?
2013. nov. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Makoscsiga ***** válasza:

"Húzz már innen, amúgy hülyeséget is írtál, mert az 1/mol mértékegység, nem dimenzió. "

Látom valaki nagyon vágja a kémiát/fizikát...

"In chemistry and physics, the Avogadro constant (symbols: L, NA) is defined as the number of constituent particles (usually atoms or molecules) in one mole of a given substance. It has dimensions of reciprocal mol and its value is equal to 6.02214129(27)×10^23 mol^−1."


"kábé ennyi XD." ikszdé...

2013. nov. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 ChefBa ***** válasza:

Dimenziója: 1/anyagmennyiség.

Mértékegysége: 1/mol.

A témakört le is zárhatjuk.

2013. nov. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a dimenziója anyagmennyiség a mínusz elsőn.
2013. nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 ChefBa ***** válasza:
Szerintem meg 1/x=x^(-1).
2013. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

kedves #fanyúl, talán sejtem mire gondolsz:

N=NA*n

n=m/M

--------

N=NA*m/M

Ebből kifejezve az Avogadro-állandót:

NA=N/(m/M)=(N*M)/m

Tehát [(N*M)/m]=(db*g/mol)/g; legalábbis mi "db" jelölést használjuk az N-re, pl. 5*10^20 db klóratom.Én valahogy így gondoltam.

2013. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
db / mol
2013. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!