Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találom meg azt, hogy...

Hol találom meg azt, hogy milyen feltételekkel lehet TDK, diploma, ill. PhD munkát kiírni? ELTE TTK

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:

TDK:

Legyél hallgató, vagy frissen végzett diplomás. Bsc, Msc, doktorandusz, mindegy. Keress egy szimpatikus oktatót, válasszatok témát, fizesd be a nevezési díjakat, és indulhatsz is. A témának önálló kutatásnak kell lennie.

Diplomamunka:

Végezd el a legtöbb tárgyat, keress egy szimpatikus oktatót, válasszatok témát. A témaválasztást a félév végéig be kell jelentenetek az erre kijelölt oktatónál. A diplomamunka ingyenes, az érte kapott kreditek nem számítanak aktív kreditnek. Államvizsga után is megírhatod, jogviszony nem kell. Nem kell önálló kutatásnak lennie.

2013. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Makoscsiga ***** válasza:
Várj, most ez nem teljesen világos. TDK-t akarsz íni, vagy, témát szeretnél kiírni, amire majd jelentkeznek hallgatók? Nagyon nem mindegy...
2013. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbi, azt hittem világosan fogalmaztam. Kiírni akarok témát. Mi kell ehhez.
2013. dec. 2. 20:16
 4/9 Makoscsiga ***** válasza:
72%

Azért nem világos, mert őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy aki potenciális témavezető az ELTÉn, az itt kérdezi meg, hogy mi ennek a menete. :D


A témakiírásnak a menete a következő:

1) TDK: a megfelelő TDK szervezőkkel kell felvenni a kapcsolatot, és megbeszélni velük, hogy az általad ajánlott téma megfelel-e az adott TDK-hoz. Amennyibe erre lehetőséget biztosítanak, lehet hirdetni a diákok között.


2) Diploma: itt már jóval nehezebb lesz a dolog. Az időnként összeülő akkreditációs bizottsághoz kell benyújtani egyfajta pályázatot, hogy te valóban alkalmas leszel témavezetőnek. Ez egyátalán nem triviális feladat, hiszen itt az egyetem jó hírnevének megőrzése a tét... csak olyan témavezetőknek adnak lehetőséget, akik versenyképes tudással tudják a hallgatókat felvértezni.


3) PhD témavezetővé válásra, ha ezt itt kérdezed, semmi esélyed. Itt a doktori iskola bizottságánál kell pályáznod, semmi esélyed, ha nem vagy önálló kutató.


Ezekre a feltételek nem hinném, hogy bárhol le lennének fektetve, minden eset önálló elbírálás alá esik, de az adott terület működtetőitől kaphatsz felvilágosítást. (Voltam bizottsági tag új phd témavezető pályázatának elbírálásánál, a publikációs múlt, tudományos szervezeti tagság számított, az illető frissen alapított akadémiai laborjába keresett phd hallgatókat)

2013. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Makoscsiga ***** válasza:
72%
A tdkhoz lehet, hogy nem kell phd fokozat, a többihez biztosan kell. Aktív kutatónak kell lenned. (tdk-hoz lehetsz doktorandusz, de inkább predok. itt szerintem esszenciális, hogy ismerjenek, ismerjék a munkádat) Mindenképpen valamiféle publikációs múlttal (lehetőleg nem régmúlt :) kell rendelkezz. Az a lényeg, hogy meg kell győzzed az egyetemet, hogy te abban a témában nagyon jó vagy, és a rád bízott hallgatót meg tudod tanítani, hogy ő is nagyon jó legyen az adott témában.
2013. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én aktív tudományos munkatárs vagyok, de nem az ELTÉ-n. De szoktak lenni külső témák is, amikor valaki az egyetemen az egyik témavezető hivatalosan, de van egy másik is, aki a témát adja.
2013. dec. 3. 11:17
 8/9 Makoscsiga ***** válasza:

"Én aktív tudományos munkatárs vagyok, de nem az ELTÉ-n. De szoktak lenni külső témák is, amikor valaki az egyetemen az egyik témavezető hivatalosan, de van egy másik is, aki a témát adja."

Ezesetben nem lesz gond, fel kell venni a kapcsolatot az okatatási felelősökkel (TDK, alap, PhD képzés). Persze, hivatalosan minden külsős szakdolgozónak kell lennie egy belsős "konzulensnek", aki figyelemmel követi a szakdolgozat haladását. Ennek ugye megintcsak valamiféle minőségbiztosítás a célja. TDKnál ilyen nincs, annak jóval kevesebb a tétje. De az egyetemi ember hivatalosan nem témavezető, mert ugye nem tud túgy témát vezetni, hogy nem szakterülete az adott kérdés, és nem is vesz részt a projectben. De szerintem, ha akadémiai kutatóhelyről van szó, ennek biztosan megvan a bejáratott módja, érdemes a kollégák között körbekérdezni.

2013. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
TDK-t tehát minden előzetes nélkül lehet hirdetni rögtön hírdetőtáblán, és csak a diploma-phd témához kiírásához kell felkeresni az egyetem valamilyen szervezetét?
2013. dec. 3. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!