Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan vonják ki és koncentrál...

Hogyan vonják ki és koncentrálják a kokacserjéből a hatóanyagát?

Figyelt kérdés
Milyen anyagokat használnak ehhez? 1g kokainhoz mennyi kokalevél kell? Vannak e veszélyei a gyártásnak?
2009. nov. 29. 09:27
 1/1 anonim válasza:
100%

Valóban érdekes kérdés, utána is jártam hisz érdekes dologról van szó, és meglepő dolgokra akadtam.

A gyártás, már ha ezt gyártási folyamatnak lehet nevezni, ugye magából a kokacserjéből indul ki. Lehántolják a szárról a leveleket, majd kiterítik az összeszedett mennyiséget, amit egy kézi damilos fűnyíróval aprítanak kisebb darabokra. Ezután cementet szórnak közé, majd valamilyen maró hatású savból, ammóniából, motorbenzinből összeállított adalékkal belocsolják az egészet.Ezután calcium oxidot adnak hozzá, újabb kannából kénsavat öntenek rá. Ezt a kész masszát újrahasznosított és friss motorolajban áztatják hordókban. A hordók alján kieresztik a felesleges motorolajat, a többit maga a kokacserje magába szívta. Többször átszűrik az egészet, amig meg nem kapják a kokain-szulfátot. Amint a cucc megszárad, hófehér színe lesz, és kb 800 dollár/kiló áron adják el. A gyártás veszélyeiről annyit, hogy a felsorolt anyagok alapján biztonságosnak nem mondanám, konkrétan hogy 1g kokainhoz mennyi kokalevél kell azt nem tudom, de egy hordónyi levélből lesz körülbelül 0,5 kilónyi tiszta kokain.

2010. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!