Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan koncentráljak a hasznos...

Hogyan koncentráljak a hasznos létállapotra?

Figyelt kérdés

Amikor felkelek, nem érzek semmi mást, csak létürességet, félelmet, kényszer alatti nyomást. Van egy állapot, amit ha elérek, képes leszek alkotni és tervezni, az élet színesebbnek és értelmesebbnek tűnik és amikor ezt elhiszem és átélem, amibe ezután belekezdek az jól sikerül.

Viszont ezt az állapotot van mikor el sem érem és általában mindig máshogyan sikerül felszínre hoznom. És amikor nem tölthetem a napom nagy részét egyedül, akkor ez az állapot nem kap szabad teret, mert visszaszorul külső hatásokra, vagy helytelen belső gondolatok hatásai miatt és ezért nem tudom kamatoztatni a tehetségem, vagy ha igen akkor azt nem leszek képes élvezni.


Egy hatalmas kalitkában érzem magam és nagyon nyomasztó, fejfájás, álmosság gyötör már több éve. Szeretném ha vége lenne ennek a rémálomnak és végre kibontakozhatnék.


2011. máj. 3. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%

szerintem tripelned kéne. vagy rengeteget meditálnod.

én ugyanígy érzek ha emberek között vagyok, de mostanában sokat vagyok egyedül és kezdek most is így érezni.

ez a két dolog amit írtam nekem segít.

2011. máj. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít az, amit most épp átélek ahhoz, amit itt leírsz. Én is az általad "hasznosnak" leírt létállapotot keresem. Nem ezt a kifejezést használnám rá, de tudom, érzem, hogy egyről beszélünk. Eddig nem sikerült elcsípnem, hogy hogyan, mitől jön, pedig régóta figyelem. Talán random, és nem tehetünk semmit érte. Azt hiszem, sokan keresik/keresték már előttünk is. Személyesen nem ismerek senkit, aki már tudja. Csak ülök és fecsérlem az időmet, miközben tudom, hogy lehetnék mélyebben is az életben. Ezen a ponton egyszerűen nem tudom én se, mi a teendő, csak gondoltam, tudatom, hogy nem vagy egyedül.


Kíváncsi vagyok a többi válaszra, bár valszeg senkinél nincs ott a bölcsek köve.

2011. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

21:31


Kösz, hogy írtál. Az a baj, hogy azt látom, rengeteg ember használja ezt és azt nem értem, hogy és mi alapján dől el, hogy kinél mennyiszer bukkan elő ez az "ihlet"(?) és ez egyben felbosszant is.

2011. máj. 4. 00:34
 4/17 anonim ***** válasza:
2011. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A videó végén láttam a címet: Mr. Nobody. Megnéztem a filmet, nagyon jó és érdekes volt.
2011. máj. 4. 23:32
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem a "hasznos állapotnak" vagy az "ihletnek" kell eljönnie ahhoz, hogy teljesíts, hanem fordítva. Neki kellene ülni a munkához (könyvhöz, zenéhez, festményhez, mittudomén mivel foglalkozol), és csinálni. Az esetek nagy részében egy idő után sikerülne beállítódnod a munkára és jönne az "ihlet" vagy "hasznos állapot" is. Tudom, hogy nehéz elhinni, de egyetlen jó döntésen múlik az egész. Csinálod vagy nem?


Tervednek kell lennie, hogy mivel akarsz foglalkozni, mert enélkül csak elcseszed az idődet. Ha van terv, akkor mihelyt eljön az éjszaka vagy bármelyik megfelelő időpont, amikor egyedül vagy, akkor nekiülsz a munkának. Írók körében nem véletlenül gyakori, hogy mondjuk reggel 4-től 7-ig írnak: nem zavarja őket senki, kipihentek, akkor nyáron is hűvös van, jó a hajnalok hangulata, szóval ideális időszak.


Ha rosszak a körülményeid (nyúz a család, nap közben sokat dolgozol), akkor ez a tökéletes módszer. Feküdj le 9-kor, kelj fel 4-kor, tornázz, igyál egy kávét, hallgass valami jó zenét (Bach, Bruckner, Schumann stb.), aztán írj/fess/komponálj.

2011. máj. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

21:31


"Nem ezt a kifejezést használnám rá, de tudom, érzem, hogy egyről beszélünk. Eddig nem sikerült elcsípnem, hogy hogyan, mitől jön, pedig régóta figyelem. Talán random, és nem tehetünk semmit érte."


C. S. Lewis egy egész könyvet írt róla, úgy hívta, hogy Az Öröm. Na jó, nem egész könyvet, hanem önéletrajzi könyvet, amiben ez döntő motívum volt. Sokan ezt az érzést üldözik egy életen át, van, aki emiatt a szerelmet hajszolja a teljes kilátástalanságig, vannak, akik vallásosak lesznek, mások művészek, mások tudósok. Jön ez magától, ha nem nyomják vissza, meg persze egyéni feltételektől is függ.

2011. máj. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja, és drogokkal semmilyen körülmények között ne roncsold az agyad, egyszer se.
2011. máj. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De amikor a valóságban történik valami, vagy emberekkel érintkezek, akkor eltűnik. Amikor egyedül vagyok, akkor is csak ritkán tudom előhozni (általában olvasással, filmnézéssel és a hozzáillesztett képzeletekkel). Amikor a valóságban történik valami az unalmas vagy olyan megváltoztathatatlannak tűnik.
2011. máj. 22. 10:32
 10/17 anonim ***** válasza:

valószínűleg igaza van az előbbi válaszadónak, neki kell ülni, és csinálni kell. Számomra hasznos volt a válasz.


Amit meg most írtál, hogy unalmasnak, megváltoztathatatlannak tűnik a világ, az a haszontalan létállapot gyakorlatilag, amiben nem vagy elég kreatív. Ha nekiülsz, csinálod, belejössz a hasznos létállapotba, és lendületben vagy, akkor az odakinn is érvényes lesz.

2011. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!