Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kedves geológusok! Mesélnétek...

Kedves geológusok! Mesélnétek a munkátokról? Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra, hogy mivel töltitek a munkaidőt.

Figyelt kérdés
Mennyire számítógépes vagy inkább természetjáró? Mennyire tudjátok hasznosítani azt amit egyetemen megtanultatok? Mi az amit szerettek benne, mi az amit nem? Amikor ezt a szakmát választottátok, így képzeltétek el? Stb.

2014. jan. 13. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát a geológusok is olyanok mint a orvosok kb. Nagyon sok féle munkakörben el lehet helyezkedni, és emiatt igencsak eltérő, hogy mit is csinálunk. Egyetemen alapokat tanulunk kb mindenből, persze MSc-n már szakosodni kell. Munkakörtől függ, hogy mennyire természetjáró a történet. Van aki egész életét számítógépek előtt töltni adatfeldogozás címen, de lehet bányában is dolgozni, az is egyfajta természetjárás, és elég izgalmas tud lenni, egy mélyszinti bánya esetén (lásd pl ebben a videóban http://www.youtube.com/watch?v=LjjfeupavJQ ). Persze mondjuk egy őslénytanos munkája megint másabb, ő is járja a terepet, vagy építkezésekkor is jól jöhet (pl mikor az Árkádot bővítették az Örsnél akkor rengeteg tengeri sün fosszília került elő, de ez is csak egy példa). Én pl ásványtannal és ásványi nyersanyagkutatással foglalkozom, dolgozom gép előtt, terepen, és laborban is. Mindent szeretek a munkámban, ezért is választottam. :)
2014. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! :)
2014. dec. 10. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!