Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan származnak a testek és...

Honnan származnak a testek és szervek, amiket bemutattak a Bodies kiállításon?

Figyelt kérdés

2008. júl. 17. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy kínai politikai foglyok. Viszont egy kompetens orvos, azt állítja, hogy csak olyan kínaiak, akik elhagyatva, egyedül haltak meg kórházban. Szóval szerintem akkor csak a kínai a biztos.
2008. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom biztosra megerősíteni, amit írok, de azt olvastam, hogy pl. a Kínában kivégzett emberekkel (akikből van egy pár, magasan vezet Kína a végrehajtott halálos ítéletek számában)szóval az ő testükkel, szerveikkel elég "lazán" bánnak, bocs a lazán szóért, de az a lényeg pl. hogy gazdag, szervátültetésre váró nyugatiaknak simán eladják a szerveiket, akár át is teszik a kivégzés tervezett időpontját úgy, hogy az megfeleljen a szervet kapó kliens számára.


Szóval akárhonnan is, eléggé gáz a dolog. Ha kórházban elhagyatott emberekéi a testek akkor is. Mindenki testének - ha már halott is - joga kellene legyen némi emberi méltósághoz.


Akkor tudnám elfogadni a dolgot, ha minden egyes test mellett ott lenne az elhunyt végrendeletének az a része csatolva, melyben engedélyezi, hogy halála után testét ilyen célokra használják fel.


Máskülönben a dolog hullarablás, akkor is, ha igényesen van megcsinálva, akkor is ha tudományos, oktatási, vagy művészeti célokat szolgál.

2008. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Régebben volt egy dokumentumfilm erről az emberről, meg a "szobrairól" és akkor mondták, hogy vannak olyan emberek, akik felajánlák neki a testüket, szerveiket. És akkor ezen sokan fel is háborodtak, mert a felajánlók szerveit akár átültethették volna, de mivel végrendelkeztek testükről, nem lehetett.
2008. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Megvan még a hosszában felszeletelt pasi?

Arról azt nyilatkozta egyszer a doki, hogy a barátja volt!

2008. júl. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy tudom hogy felajánlott testekről van szó. Tök mindegy hogy az illető vagy a családja vagy ki ajánlotta fel, a lényeg hogy kapja őket, és az adott testtel törvényesen rendelkezőktől. Nem mindenféle szervkereskedőktől.
2008. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A kiállításon látható preparátumok Kínából származnak.


A Premier Exhibition Inc. nem tudja önállóan, hitelt érdemlően bizonyítani, hogy a kiállításon bemutatott egyes szervek és testrészek nem kivégzett raboktól származnak. A társaság csak kínai beszállítója, a WHO által is elismert oktatókórház, a Daliani Orvosi Egyetem anatómiai tanszékének vezetője által kiadott nyilatkozatokra támaszkodhat, melyek szerint a preparátumok nem raboktól származnak.


A cég orvosi stábjának tagjai megvizsgálták az összes preparátumot, hogy felfedezhetőek-e rajtuk kínzással vagy kivégzéssel kapcsolatba hozható trauma vagy testi sérülés nyomai, és soha semmi erre utaló jelet nem találtak.

2008. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Látkép............benne van.
2008. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!