Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudom magam össze csípetni...

Hol tudom magam össze csípetni darazsakkal vagy méhekkel?

Figyelt kérdés
Régen halottam hogy ezek csípése jó a reumás eredetű panaszokra csuklómba synovitis van!

2014. jan. 28. 16:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Biztosan jó, nekem nem ízlett különösebben. Viszont a csalán friss hajtásainak egész kellemes íze van. Külön poén mikor megszúrja a szád belülről, kicsit hasonlít az erőspaprikára a hatás :) Nem kellemetlen, érdemes kipróbálni.
2014. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
régen ettem nekem az uborkára hasonlít az íze
2014. jan. 28. 22:36
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson direkt összecsípetni magad, még célzottan sem. A rovarok mindenféle fertőzéseket adhatnak tovább, azt nem tudod leellenőrizni. Az egyik nagymamámat egyszer megcsípte egy méh vagy darázs a homlokán, nagyon bedagadt neki, aztán az orvosnál kiderült, hogy valami fertőzést kapott a csípéstől.


Ezek a népi gyógymódok meg vagy használnak vagy nem, mindenesetre remélhetőleg nem ártanak.

Azért tanácsosabb lenne inkább a csalántea, mint a csaláncsípés; vagy esetleg valami csalánkivonat. Nézz be egy bioboltba vagy gyógyszertárba.

2014. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
oks
2014. jan. 28. 23:38
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

Nyáron kimész az erdőbe, mostanában egyre több a lódarázsfészek, összecsípeted magad, mire a hulládat megtalálják (legalább értelmessé válik a kérdésedből az a szó, hogy "halottam"), addigra nem fog fájni a csuklód.

Ne adjál arra, hogy nincs allergiád, ez nem olyan, hogy ha kétszer nem volt, akkor harmadszor se lesz, főleg tömeges csípésnél.

Valójában az első válaszoló fejezte ki a legjobban a helyzetedet!

Van az orvos, aki évekig tanulta a témát, hatéves egyetem után még szakvizsgázott, meg vagy te, aki általános iskolai helyesírási problémákkal küszködsz, és nehézséget okoz egy értelmes mondat összehozása, szerinted melyiktek ért többet a synovitis gyógyításához?

A titok az, hogy nem elég hallani valamit, gondolkodni is kell! Első feladat: biztos, hogy ha hallasz valamit, az igaz?

Ha azt hallod, hogy napi fél liter hipót kell meginni synovitis ellen, azt is megcsinálod?

2014. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam hogy a fogyatékosok ennyire jól tudnak helyes írni.Mert azt HALLOTTAM hogy nem tudnak nagyon jól helyes írni én valószínű nem figyeltem oda és nem gépeltem be azt a L betűt szerintem nem nagy hiba csupán tévedés viszont te a kérdésen kívül válaszolsz valamire ami nem volt kérdés momentán fogyatékkal élsz

1 osztályban tanítják a szövegértést.

2014. jan. 29. 09:12
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
A helyesírást pedig 2.-tól egészen kb. 8.-ig.
2014. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Én is szoktam itt válaszolni embereknek eszembe nem jutna a helyesírását kritizálni.

Kíváncsi lennék azokra akiknek igen.Gondolom valami gyermekkori nem feldolgozott trauma okozhatja és most itt akar bizonyítani milyen nagy übermayer vagyok tudok helyesen írni, vagy fogyatékkal él és nem tudja felfogni, hogy más is tud, de éppen fáradt vagy figyelmetlen valamiért.

Ezeknek az embereknek segítségre lenne szükségük de ők ezt nem ismerik be.

2014. jan. 29. 09:32
 19/22 A kérdező kommentje:

Itt egy cikk!!!

Mire való a méhterápia?


A méhek csípésével a szervezetbe kerülő természetes anyagok az emberi szervezetben javítják a vérkeringést, csökkentik a gyulladásokat és enyhítik a fájdalmat. Ez a terápia bizonyítottan hatékony a reumatikus betegségek kezelésére, ízületi gyulladásokra, vagy például csontbetegségekre. Alkalmazása javasolt például reuma, köszvény, isiász, valamint ideg,- és ízületi gyulladás esetén. A méhterápia, mivel teljesen természetes eredetű hatóanyagokra épül, ezért elkerüli a szintetikus anyagok használatából adódó mellékhatásokat. Ezek a problémák különösen akkor jelentkeznek, ha az adott szintetikus hatóanyagot (például szteroidot) hosszú ideig és nagy dózisban viszik be a szervezetbe. Ilyenkor különösen ajánlott valamilyen természetes eredetű megoldás, - például méhterápia – alkalmazása addig, amíg a szteroid „kiürül” a szervezetből.

2014. jan. 29. 09:46
 20/22 anonim ***** válasza:
49%

"Én is szoktam itt válaszolni embereknek eszembe nem jutna a helyesírását kritizálni. "


Jobb is, mert még a "Más szemében a szálkát, ..." kezdetű közmondás is rád passzolna ;)


"Ezeknek az embereknek segítségre lenne szükségük de ők ezt nem ismerik be."


Azoknak is, akik nem tudnak helyesen írni, mégis inkább másokban keresnek mindenféle hibákat :)


Ennek a vitának nem sok értelme van. Te nem tudsz helyesen írni (vagy tudsz ugyan, csak nem foglalkozol vele), én pedig "a gyermekkori traumáimat próbálom itt kiélni". Szerintem maradjunk ennyiben, és akkor senki sem érzi magát sértettebbnek a jelenleginél, másrészt nem szemeteljük jobban tele a kérdésedet sem.

2014. jan. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!