Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges az emeletes növényt...

Lehetséges az emeletes növénytermesztés?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mivel egyre fogyatkozik a termőföld a népesség viszont nő, meg kell oldani, hogy minél kisebb helyen, minél több növényt termesszünk.


Arra gondoltam, hogy lehetne építeni egy üvegházat, melyben több szinten zajlana a növénytermesztés. Lehetne csinálni ilyen 1-1,5 köbméteres "kockákat" melyben termőföld lenne és abban termesztenénk a növényeket (elsősorban zöldségeket)


Minden emeleten lennének ilyen kockák szépen sorban. Az öntözést meglehet oldani, vízvezetékekkel. A környezeti tényezők pl jégeső ónos eső, viharok nem tennének kárt a növényekben. Rendszeresen lehetne szellőztetni is.


Ami problémát okozhat az a fény bejutása minden egyes szintre, de szerintem az épület formatervezésével ez megoldható.


Mi a véleményetek?



2014. febr. 16. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidroponika alkalmazásával ezt már kitalálták, ott föld sem kell.
2014. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez mennyire költséges? Van már Magyarországon?
2014. febr. 16. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Vízben termőföld nélkül szerintem is jobb lenne.

Amire te gondolsz az a függőleges farm :D

Vagyis egy nagy felhőkarcolóban termeszteni a növényeket.


[link]


Mivel gyakorlatilag egy csepp víz se vész kárba, ezért azonos mennyiségű növényhez kb 240X kevesebb víz kell.

Évente többször lehet aratni, nem veri el a jég a termés felét stb

Egy 30 emeletes épület (alap terület 20,000 m2) tehát összesen 60 hektár termő terület elvileg 970 hektár szabadtéri termőföldnek felel meg.

2014. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!