Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi esélyt láttok ezekre a...

Mennyi esélyt láttok ezekre a "világvége" lehetőségekre?

Figyelt kérdés

Matekból a valószínűségszámításnál tartunk, és közvélemény kutatást kell csinálnunk egy komoly témáról. Én azt választottam, hogy az emberek átlagosan hány százalék esélyt látnak különböző "apokalipszis-forgatókönyvekre"

Ti mennyi esélyt láttok ezekre, százalékban számítva. (az elkövetkezendő 20 évre tekintve)


-Gazdasági összeomlás

-Világméretű járvány

-Atomtámadások

-Háborúk

-Hatalmas méretű természeti csapások (vulkánkitörés, szökőár, hurrikán, stb. együtt)

-Napkitörés, ami tönkreteszi az elektromos hálózatokat

-Egy ország felülkerekedése a többi fölött (pl Kína, vagy Amerika lesz az egyedüli hatalom, stb)


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2014. febr. 21. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

0%

0%

0%

0%

0%

0%

0%


Ezek egyike sem okoz világvégét, csak kisebb-nagyobb (vagy egészen nagy) károkat és kényelmetlenségeket.

2014. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nem csak itt teszem fel a kérdést, tehát a végleges eredmény nem csak ezekből a válaszokból lesz, de minél több, annál jobb :)
2014. febr. 21. 14:49
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért tettem idézőjelbe, mert nem úgy értettem, hogy mennyi az esély arra, hogy az egész emberiséget kiirtják, hanem úgy, hogy a bekövetkezésére mennyi esélyt láttok.

Az én hibám, bocsánat, nem volt teljesen egyértelmű a kérdés :)

2014. febr. 21. 14:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Tőlem is bocsánat, mert félig direkt értettem félre. Itt a korrekt becslésem, ami javarészt tudatlanságra alapul, de nem jobban, mint másnak:


5%

1%

20%

25%

1%

1%

1%


Persze bármelyik jóval nagyobb eséllyel előfordulhat, de most globális, az emberiség egészét érintő dolgokról beszélünk.

2014. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ok, megcsinálom, de ez így picit necces. Ismernünk kéne minden lehetséges eseményt, ismernünk kéne, hogy milyen esemény milyen valószínűséggel von maga után egy másikat stb Erről mi, utcai emberek meg utcalányok neccesen nyilatkozunk, ez max a tömegpsziché vizsgálatára jó.


70

60

0

30

0

0

5

2014. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem világvége, ill. apokalipszis - akkor meglehetősen relatív.

90%

50%

10%

99%

10%

75%

100%

2014. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre így nagyon csekély az esély. Sok mindennek kellene változnia. Például atombaleset. Már esett ki atomfejes rakéta repülőből, de többszörös a biztosítás, így nem robbant fel.

Részletezve:


1 -Gazdasági összeomlás

Részlegesen természetes jelenség, egy gyár, egy régió, egy ország könnyen válságba jut, nálunk gyakorlatilag ez folyik. De teljes soha nem lehet, mert mondjuk a koporsókészítők és a temetkezési vállalkozók még akkor is megszedhetik magukat. Aztán a válság után jön a konjunktúra, óhatatlanul.

0,0000x ezrelék


2 -Világméretű járvány

Teljesen világméretű szinte kizárt, de földrészekre kiterjedő esetleg lehet. Általában a járványok megszűnnek, ha a lakosság 30% be van oltva. Mire gondolsz, influenzára?

0,000x ezrelék


3 -Atomtámadások

Véletlen baleset 0,0x ezrelék

Terrortámadás 0,x ezrelék

Háború 0


4 -Háborúk

Helyi méretű konfliktusok 10 %

Nagyobb összecsapás 1 %

Európai háború 0,00x ezrelék


5 -Hatalmas méretű természeti csapások (vulkánkitörés, szökőár, hurrikán, stb. együtt)

Vulkánkitörés esetleg 0,1 %

Ezt kísérheti szökőár

Hurrikán valószínű 50%


6 -Napkitörés, ami tönkreteszi az elektromos hálózatokat

Szinte kizárt 0,0000x ezrelék


7 -Egy ország felülkerekedése a többi fölött (pl Kína, vagy Amerika lesz az egyedüli hatalom, stb)

Ez részben van, hiszen az USA ereje hatalmas, de azért aránylag visszafogottan élnek vele. Egyszer mindenképpen véget ér az uralma, de nem 20 éven belül. Arra, hogy egyáltalán semmi idegen hadsereg ne legyen, nem látok esélyt.


Nem írtál olyasmit, mint kozmikus katasztrófa, meteorbecsapódás. Erre is van sansz, már történt is ilyesmi, de erre is csekély az esély, add meg Te. A méretek és a távolságok olyanok, mintha azt mondanám, Európa területén tegyél a földre egy százforintost és akkora magasságból, hogy az a földrészen bárhová eshet, potyogtass rá kavicsokat. Az egyik Skandináviában esik le, a másik Törökországban. Mennyi a sanszod, hogy telibe trafálja?

Az viszont már igaz, hogy ez az utolsó akár az emberiséget is kipusztíthatja egyenlőre, de lassan ennek is elhárul a veszélye, nem állunk messze tőle.


Ne aggódj, nem lesz "világvége"!

2014. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nem aggódok, csak matek házim kell, és furcsán venné ki magát, ha az utcán kérdezném meg az embereket, hogy mennyire várják már a világvégét. :) A globális felmelegedést és a meteorbecsapódást azért nem írtam, mert az egyik éppen most zajlik, a másik meg olyan, aminek annyira nincs köze a bolygónkhoz. (A napkitörésnek annyiban van köze, hogy ugye a Napnak köze van a földhöz... Na jó, ezt szerintem nem túl egyértelműen elmondani, de remélem érthető)

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2014. febr. 21. 19:00
 9/10 anonim válasza:
Szerintem a globális felmelegedés okozta környezeti csapásokból eredő radioaktív sugárzásba fog beletörni a bicskánk. Akárhonnan is nézem, én ezt látom a legvalószínűbbnek. Persze biztonságosak az atomerőművek ez tény, de hát Fukusyma-t is megkóstolta a tsunami. A végtelenségig nem lehet kihasználni a természetet. . .
2014. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

50%

2%

5%

50% (sztem ez szinte ekvivalens az összeomlással)

<1%

1% (bár nincs elég rálátásom erre)

<1%

2014. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!