Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ajánlanátok olyan oldalakat,...

Ajánlanátok olyan oldalakat, irodalmat, ahol a természetes napfény átlagos erejenének [lux] 24 órán belüli megoszlásával kapcsolatban tudnék adatokhoz jutni, az év 365 napjára vonatkozó bontásban?

Figyelt kérdés

Az elmúlt x év statisztikai adatai érdekelnének.

Havonkénti, naponkénti, óránkénti bontásban.

Bármilyen táblázatos, diagramos, szöveges leírásos anyagnak örülnék.

Bizonyára nagyon ügyetlenül keresek, de semmi hasznosat nem sikerült eddig találnom az interneten.



#napfény #természetes fény #kinti megvilágítottság #fény ereje
2014. márc. 6. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

link 1:

[link]

link 2 (majd rájössz hogy mért kell)

[link]

2014. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a linkeket.

Jó ez az oldal(1. link)


A 2. link az átváltáshoz (w/m2 ---> lumen/m2)kell.

Jól gondolom, erre céloztál?


Már csak az a kérdés, hogy a 2. linken leírt "Másképpen fogalmazva 1 lumen az 540×1012 hertz frekvenciájú monokromatikus sugárnyaláb fényárama, amelynek sugárzott teljesítménye 1⁄683 watt." elvből az 1 lumen = 1/683 Watt arány közvetlenül is használható?

2014. márc. 6. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alábbi oldalon:

[link]

olyan adatokat találsz, ahol leírják a mérési metodikát is (mérőműszer neve, típusa, beállítása, pozíciója)

2014. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket Neked is.

Tényleg sok hasznos infó van ezen az oldalon is.

Arra is jó, hogy rendezettebben lássa az ember fia a napenergiában rejlő lehetőségeket.

Egyetlen gondom csak az, hogy engem igazából most csak fénytechnikai, világítestechnikai oldalról érdekel ez a téma.

Így nekem igazából olyan szakirodalom (táblázatok, statisztikák, leírások) segítenének, amik ilyen oldalról adnak átfogó képet.

Azaz olyan statisztikák érdekelnének, amikből a föld felületének megvilágítottságáról (Lux) tudok adatokhoz jutni.


Az első válaszoló által csatolt Wikipédiás oldalon ugyan vannak az átszámítással kapcsolatos képletek, de nem tudom, hogy mennyire lehet azt/azokat analóg módon használni.


Szóval nem tudom, hogy a föld felületére eső napenergiából [w/m2], hogyan tudok megvilágítottságra vonatkozó [lx] számadatokhoz jutni.

Ebben tudnátok segíteni?

2014. márc. 7. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!