Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Univerzum-elmélet. Igazam...

Univerzum-elmélet. Igazam van-e amikor ezt mondom? "Ez az Univerzum kizárólag addig képes létezni, ameddig TE energiát / energiákat közölsz vele. TE magad vagy ennek az Univerzumnak a Forrása és a fenntartója. "

Figyelt kérdés

Valójában csak két "létező" van: TE és az Univerzum.

A sokaság illúziója, az Univerzum egyfajta "prizmaszerű"- / "ellentett-elvű prizmaszerű" működése miatt jelentkezik.

A TE jelenlegi prioritásod: Megismerés, Megértés.

Az Univerzum számára egyetlen (!) prioritás létezik: az Energia "behúzása", éhsége.

Tehát:

Általad és belőled keletkezett az Univerzum (=minden, ami létezik),

nem pedig TE keletkeztél / keletkezel az Univerzumból.

...

Az Univerzum energiaéhsége végtelen - mivel a végtelenségig létezni akar (és ehhez energiára van szüksége.

Az Univerzum egy csomó látszatkategóriát állít fel Veled szemben,

de az összes Univerzum által felállított látszatkategória egyetlen és titkos értelme:

a TE energiád (=erőd) behúzása.



2014. márc. 3. 12:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim válasza:
88%
Lehet hogy baj van a tornyodban?
2014. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Mármint, hogy konkrétan én? Én tartom fenn az összes többi embert, plusz az univerzumot? Fizuemelést kérek.
2014. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:

Egy kis kapcsolódó infó:


Az "emberi életforma" energiáit pl. a hite, figyelme, meggyőződése, azonosulása, egyetértése / egyetértései mentén

kényszeríti ki / húzza be az Univerzum.

2014. márc. 3. 12:57
 4/73 Wadmalac ***** válasza:

Kb. annyira esélyes, mint az, hogy a tudatom csak egy ál-információkkal ,virtuális valósággal körbevett futó progi egy baromi bonyolult számítógépben.

Azon még több értelme van molyolni, mert a szoftver-valóság elvileg lebuktatható okosan kitalált tesztekkel.

De a te verziód simán ugyanazon az alapelven alapul, mint a vallások, hogy vannak nem megismerhető dolgok, melyet valamilyen isteni hatalom elkendőz előlünk.

Még filozófiai elméletnek is veszélyes, mert akár extrém mértékű egoizmusnak is erkölcsi alapot ad, pontosabban minden erkölcsi gátat eltöröl.

Kíváncsi lennék, hány sorozatgyilkos alapozta hasonlóra a szériáját. :D

2014. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Súr, én komolyan mondom, hogy orvoshoz kellene fordulnod.

Vagy legalább filozófiatörténetet tanulnod. Akkor (talán) rájönnél, hogy az általad képviselt szollipszizmus már régen nem divat... És meg is lett cáfolva.


Fordítva ülsz a lovon. Az Univerzumot egyáltalán nem érdekli, hogy te létezel, vagy nem. Ő tőled (a te elmédtől) teljesen függetlenül létezik, és BÁRKI számára megtapasztalható, tehát OBJEKTÍV valóság.

2014. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ja, és hogy tudd, hogy miről is beszélek, a szollipszizmusról itt olvashatsz:

[link]


Pedro

2014. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

5-ös:


Számodra ez igaz, de az én megértéseim szintjén nem tudom kijelenteni, hogy ez igaz.


Hazudnék, ha mást mondanék.

2014. márc. 3. 13:07
 8/73 anonim ***** válasza:
55%

az ilyen kerdesek onmagukban is okot adnanak ra, hogy a teljes filozofiai tanszeket beszantsak soval.


elkepeszto katyvasz; nem tudom mit szivsz, de adhatnal nekunk is belole.

2014. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hát tutira rám sem nagyon tudna hatni egy akármilyen profi elmeorvos, ha az lenne a kényszerképzetem, hogy őt is az én tudatom teremtette. :D
2014. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:

Pedro:


A szolipszizmus elvi lényegét jól ismerem.


Magyarországon László András foglalkozott (foglalkozik ?) ezzel.


Megjegyzem, sem "tradicionalista" nem vagyok, sem "mániákus követő".


Amit tudok és szükségesnek tartok, megvizsgálom, de önmagam általi gondolkodásra, megértésre törekszem.

2014. márc. 3. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!