Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a tudat szerepe a kvantumme...

Mi a tudat szerepe a kvantummechanikában?

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A megértés
2014. máj. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ha a kétrés kísérlet megfigyelő fogalmára célzol, akkor semmi.
2014. máj. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én arra akarok célozni, hogy az agyra nem vonatkoznak a kvantummechanika szabályai?
2014. máj. 7. 14:59
 4/12 Wadmalac ***** válasza:
62%

Ez jó kérdés, csak akkor a kérdés nem a tudat a kv.mech.ban, hanem kv.mech. szerepe a tudatban. :)


Egyébként valóban jó kérdés, de a válasz csak az lehet, hogy nem tudjuk, de egyáltalán nem kizárt.

Az agyban neuronhálózati szinten is jelentősen jelen vannak kaotikus folyamatok, simán lehetséges, hogy az agyműködésnek vannak kvantummechanikai szintig lenyúló aspektusai.

2014. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Penrosék Orch-OR-ja ilyesfajta gondolatokat vetett fel, de kísérletesen cáfolták.
2014. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
Az agy körüli sok nyitott kérdésből származó misztikumba beleférnek még olyan teóriák, amelyek cáfolatlanok.
2014. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Menj fel a youtube-ra és nézd meg Orosz László (BME) Kvantummechnaika előadássorozatát (24*100 perc), ha megértesz belőle bármit is, akkor óriásit fejlődtél! És rájössz, hogy a szalonfilozófia meg az elméleti fizika, meg az agykutatás igen más műfajok.
2014. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy más műfajok, de sok mindenben kötődnek egymáshoz.
2014. máj. 8. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden mindennel összefügg, persze. Csak én azt nem szeretem, amikor a kő kemény elméleti fizikából szalonfilozófiát csinálnak és éppen a lényeg veszik el, a tudományos tartalom.

(Azért említettem az elérhető előadássorozatot, mert az egy hiteles képet ad egy egyetemi bevezető(!) kurzusról.)

2014. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mennyire lehet komolyan venni mára a kvantummechanikát?

Mennyit haladt előre az elmúlt évtizedben?

2014. máj. 8. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!