Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » EMELT KÉMIA szóbeli érettségij...

EMELT KÉMIA szóbeli érettségije lesz valakinek 5-én vagy 6-án? SEGÍTSÜNK EGYMÁSNAK!

Figyelt kérdés

Egy ugyanilyen topik már indult, csak emelt biosz tételekkel.

Ide leírhatnánk, hogy kémiából ki mit húzott, segítve szintén emeltező diáktársainkat.



2014. jún. 5. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A feladat: szénhidrogének ipari hasznosítása, előállítások, reakciók, példák. Szintézisgéz, krakkolás, frakcionált desztilláció, polimerek (egyéb petrolkémiai termékek és reakciók, amik a tananyagban szerepelnek).


B feladat: H2O2 + KI-oldatos, elvégzendő kísérlet.


C feladat: HCl ill. CH3COOH és víz reakciójának összehasonlítása, elemzése. Valamint A fenti savak nátriumsójának vízzel való reakcióinak összehasonlítása, jellemzése.

2014. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. jún. 5. 22:13
 3/17 anonim válasza:
100%

A: Oxigén és allotróp módosultainak jellemzése, élettani jelentősége. Peroxidok. Oxovegyületek csoportosítása rácstípusuk és vízoldhatóságuk alapján, illetve sav-bázis reakciója párnak

(ez jó volt aránylag, bár eleinte nem értettem meg hogy csoportosítanom kell meg nem jutott eszembe hogy hogy képződik az ózon:D)


B: formalin és aceton megkülönböztetése


C:A Kálium és az argon első és második ionizációs energiáját kellett összehasonlítani, melik nagyobb és miért..itt még rákérdeztek a héjak és az atommag kapcsolatára de azt nemtudtam :D



Más, amit még hallottam, de csak nagyon vázlatosan:

A: diszacharidok

A: szén és szilicium összehasonlítása, szén allotróp módosulatai, jellemzésük, felhasználásuk

C:imidazol és karbamid sav-bázis tulajdonságai

2014. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#3!

A formalin/aceton azonosításnál formalint kaptál vagy acetont? Adtak vízfürdőt a kísérlet kivitelezéséhez vagy csak gáz/borszeszégő volt?

2014. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én holnap reggel megyek, majd akkor én is leírom, h mit húztam
2014. jún. 6. 16:18
 6/17 anonim válasza:
Én csak 12-én megyek. Lesz még akkor valaki?
2014. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

3-as vagyok!

Nem,csak Bunsen égő volt.

A kémcsőben formalin volt, nagyon jól lehetett látni az ezüstkiválást és viszonylag hamar is.:)

2014. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, az természetes.


Viszont, ha gázégővel acetonos-elegyet kellene melegíteni, az egyáltalán nem volna az. :)


Biztonságtechnikai okokból, ennél a kísérletnél gyakorlatilag biztos, hogy formalint kap az ember.

2014. jún. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Én ma voltam

1. Fémes kötés,anyagszerkezeti ok,redoxireakció (st. potenciál) egyenletek, fémek közös tulajdonságai,fémek előállítására milyen módszereket ismerek

2. 19-es kísérlet (CuSO4 és NH3-oldat összeöntése)

3. kéntrioxid keletkezése kéndioxidból,kéntrioxid kitermelését hogyan lehetne fokozni,miért 400-500 fok között végzik

2014. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Én is ma voltam:

A- nitrogén molekula- és halmazszerkezete; N oxidációs számai példákkal; ammónia és a nitrogén oxidok főbb tulajdonságai

B- paraffin, Na-sztearát, porcukor és borkősav azonosítása

C- Be,Li,K,Na,B atomsugarainak összehasonlítása, megadott értékek (98, 112 pm stb) párosítása, atomsugár periodikus változásának magyarázata


Elég könnyű tétel volt

2014. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!