Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért feltételezik, hogy ami...

Miért feltételezik, hogy ami a fekete lyukba beleesik, az átkerülhet egy párhuzamos univerzumba, mondjuk egy fehér lyukon keresztül távozik odaát?

Figyelt kérdés

Tudtommal ezeket tudományosan is feltételezik. Én azért nem tudnám ezt elképzelni, mert a fekete lyukba eső objektum széthullik, még mielőtt "átesne" rajta, tehát már nem lesz belőle semmi, mert az atomjai szerkezetét is felbontja.

Ha pedig fehér lyukon át jönne elő valahol,akkor elvileg fehér lyuk nevű égitesteket is kéne ismerniük a csillagászoknak.

Ha mégis csak mendemonda, fantázia mindez, akkor elnézést, de úgy tudom, pl. Hawkins is támogatja a párhuzamos univerzum elméletét. Nekem laikusnak ez fantáziának tűnik inkább.



2014. jún. 21. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
HA atomjai szerkezetét felbontja, hát akkor részecskék: elektronok, neutronok, protonok, KVARKok és NEUTRINok mennek át egy párhuzamos univerzumba. Még nem tárta fel az ember a negyedik dimenziót gyakorlatilag, de a fizikusok fel tudják írni a rá jellemző fizikai törvényeket. Lehetséges féregjáratot létrehozni, sőt, a tér görbülését is bizonyították(így keringenek a bolygók a csillag körül). Van egy örvényed, amelyben a gravitáció több googol G, és a felső szája a fekete lyuk, az alsó pedig a fehér lyuk. Ami pedig közötte van, hát, azért tudós mégsem vagyok, még nem jártam ott. :)
2014. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ennek mi értelme, miért jó a természetnek, univerzumnak, ha részecskék átkerülnek ott a párhuzamos univerzumba? Annak nem lenne semmi értelme. A természet ennél azért értelmesebben működik.
2014. jún. 23. 22:19
 3/5 anonim válasza:
Mert a világmindenséget tekintve semmi nem tud eltűnni, tehát, ahová tűnik(fura megfogalmazás, tudom), az is a világmindenség része.
2014. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

anyag nem vész el csak átalakul.

a feketelyukba esve szét hullik,még az atomjai is és végén a fehérlyukon kiputtyan egy wolksvagen bogár.

Ha egy párhuzamos univerzumban a fehérlyuk kijárata akkor előbb oda kell jutni,hogy tudjuk van kijárat,amíg nem tudjuk kézzelfoghatóan bizonyitani addig csak elmélet marad.

2014. júl. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És az nem úgy lenne logikus, hogy a mi általunk látható univerzumrészben kéne fehér lyukaknak lenniük, ha az elmélet igaz? Hiszen akkor oda-vissza kéne, hogy legyen "átjárás", báj "egyirányú" haladási irány sem kizárt. Bár akkor meg egy másik univerzumból kéne idevezető útnak lennie, innen meg még tovább lehetne menni. Na jó, ez már kicsit fura elmélet lenne, de logikus lenne.
2014. júl. 28. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!