Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gyógyszerész szeretnék lenni,...

Gyógyszerész szeretnék lenni, de a mate szak is érdekel a fizikával együtt. Hogyan lehetséges ezt kivitelezni? Gondolom sok matekos tárgy van a gytk-án is?

Figyelt kérdés
alkalmazott matematika, gyógyszerészet
2014. júl. 7. 23:22
1 2
 11/11 C2H5OH ***** válasza:

Bocsi, kedves kérdező de emellett nem tudok szó nélkül elmenni. Az ON után jön a rád vonatkozó szakasz.


OFF:


És elkezdődött korunk 24897. hasonló csatája a ponthatárokkal...


Aki egyetemista létére nem bírja ép ésszel felfogni, hogy a ponthatárok hogyan alakulnak ki, és ezt bármilyen minőségi szinvonallal próbálja párhuzamba vonni az nem is értem mit keres egyáltalán az értelmiségiek között és tépje szét a diplomáját, ha van neki.


Van egy keret, amit felvehetnek, évek tapasztalata alapján kialakul egy trend, hány embert enged meg magának 1-1 szak, amivel a szórást, csúszást belkalkulálva optimálisan kitermel x-y érték között diplomásokat.


Ezen kívűl azt sem hanyagolhatjuk el, hogy nagy mértékben befolyásolja a kialakult ponthatárt a szakra vonatkoztatott piac telítettsége. Vagy szerintetek csak borderline értelmi fogyatékosok járnak egy ELTE matekra és csak zsenik mennek jogásznak? :D Nem, csak manapság senki nem akar kizárólag matematikusnak menni és az elmúlt 10 évben annyi ügyvéd lett, hogy dunát lehet velük rekeszteni, így aki ennek ellenére is az akar lenni az vagy keményen megdolgozik érte és bejut ösztöndíjasként vagy fizet mint a katonatiszt. Valahogyan össze kell szedni azt a keretet amivel elindítják a szakot és termelnek z mennyiségű szakembert.


ON:


Ha a konkrét mérnöki pálya nem érdekel, de a gyógyszerészet, belefoglalva a kémiával, fizikával és matekkal igen, akkor ajánlanám neked a kémia szakot is.


Nagyon megtévesztő nevű szak, hiszen a nevéből kiindulva itt 0-24ig a csapból is a kémia folyik, ezzel ellentétben tanulunk 2 félév matekot (analízis), két félév fizikát (középsulis az elején, utána egyetemi), fizikai kémia (ez neked lehet tetszene ezekkel a preferenciákkal) és nagyon sok szerves kémia (3 félév + 2 labor), analitika, szervetlen kémia, átlalános kémia és ezek alkalmazása mind a gyakorolatban (laborok) mind elméleti számolásokkal (gyakorlati számolások).


Az egyetlen hátulütője, hogy jobban belemélyed az elméletbe, viszont a rosszmájú híresztelésekkel ellentétben egy nagyon stabil gyakorlatias alapot kapnál, ami után akár egy gyógyszervegyész Msc keretében, esetleg fizikai kémiával kapcsolatos Msc-vel foglalkozva (ez ugye alkalmazott matek, fizika, kémia) az összes létező természettudományos vágyaidat teljesítenéd :)

2014. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!