Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valószínűségi nagy számok...

Valószínűségi nagy számok törvénye szerint egyre valósznűbbnek kell lennie, hogy sorozatban a 8. szám nem lehet piros?

Figyelt kérdés

Ruletteztünk és a martingél módszert használtam és már 7-szer egymás után piros jött ki és duplázni kellett volna a tétet. Azt montam barátomnak, hogy már biztosan fekete lesz. De ő erre azt mondta, hogy egyáltalán nem biztos, ugyanúgy lehet simán egymás után 8 piros is. Erre nagyonmegijedtem és nem tettem fel szézezreket nyolcaccorra. Most már sajnálom.


Remélem érted a kérdés lényegét. Kinek van igaza?


2014. júl. 29. 21:47
1 2 3
 11/27 2xSü ***** válasza:
100%
#10> Semmi gond. A kérdés attól még értelmes, amire értelmes választ lehet adni. Az, hogy a kérdező milyen céllal tette fel, vagy meg akarja-e érteni, hogy miről van szó, vagy esetleg pontosan tudja, hogy a kérdés miért sántít, attól még másnak hasznára lehet. Ha valaki fél év múlva keresgél a google-n hasonló a kérdése miatt, akkor jó, hogy itt talál egy jól kifejtett választ.
2014. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
#11: Igazad van, sokszor válaszolok én is ilyen céllal. Akkor úgy fogalmaznék inkább, hogy senki ne vegye komolyan a kérdezőt, ha tovább kötekedik és provokál.
2014. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 nagylzs ***** válasza:

Kedves kérdező! A rulettnél az egyes gurítások úgynevezett független események. A függetlenség azt jelenti, hogy az egyes gurításoknak nincs egymásra hatása. Az ésszerűség keretein belül maradva, minden gurításnál ugyanakkora az esélye annak hogy piros legyen az eredmény.


Ami a duplázós módszert illeti, arra a következő igaz. A gurítások eredményét függetlenségi változónak tekintve, az így kapott sorozat eloszlása egyenletes. Tehát minden gurításnál egyforma a valószínűsége annak, hogy pirosat gurítanak. Azonban, ha minden veszítés során duplázod a tétet, és az összes nyereményt tekinted valószínűségi változónak, akkor ennek a valószínűségi változónak NINCS VÁRHATÓ ÉRTÉKE. Vannak olyan valószínűségi változók ahol a várható érték nem létezik, és a "duplázós módszer" pontosan erre épít - olyan valószínűségi változót kreál a nyeremény értékéből aminek nincs várható értéke. Elméletileg, ha nincs limit (bármekkora tétet megtehetsz) és ha végtelen sok pénzed van, akkor a duplázós módszerrel 1.0 valószínűséggel olyan állapotba tudsz jutni, ahol több pénzed van mint amennyivel kezdted. Minél tovább játszol, annál közelebb kerül ez a valószínűség az 1.0-hoz. Azonban a kaszinókban mindig szokott lenni limit a tétre, és a spekulánsok elég ritkán rendelkeznek végtelen mennyiségű befektetni való pénzzel, ezért a duplázós módszer nem alkalmas a biztos nyerésre. Az viszont kétségtelen, hogy a nyerési esélyeket növelni lehet vele - a vak véletlen tétrakáshoz képest.


Ha ennél jobban szeretnéd megérteni a duplázós módszer lényegét, akkor vegyél elő egy valószínűségszámítás és statisztika könyvet, és nézz utána annak hogy mit jelentenek a következő fogalmak:


* valószínűségi változó

* várható érték

2014. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Egyszerűen képtelen vagyok elhinni !!!


Biztos, hogy jól átgondoltátok a választ?

2014. júl. 30. 21:13
 15/27 A kérdező kommentje:

Nekem az a bajom, hogy minden ember reflexből ezt mondja, hogy ha sokszor jött ki ugyanaz 50%-nál akár fej vagy írásban, akár ilyen rouletten, akkor egyre kevesebb lesz azesélye, hogy megint kijöjjön és egyre biztosabb, hogy legközelebb más jön ki, fekete


Szerintem ezt az emberek jól érzik, csak még a matematikában nem sikerült jól megoldani ezt a problémát, még nem találtak rá a matematikusok vagy lehet, hogy van olyanmegoldás ami az emberek reflexét támassza alá csak nem találomneten, jó lenne ha elküldenétek, megkeresnétek, szerintem csak ti nem tudjátok, ami nem baj. Jó pap is holtig tanul ! :-).

2014. júl. 30. 21:43
 16/27 anonim ***** válasza:

Csak gondolj bele: ha az elmúlt hét alkalommal piros lett, mi a helyes következtetés? Nem inkább az, hogy nyolcadszor is piros lesz, mert ezek szerint az sokkal valószínűbb?


Ha játszik a Fradi a Honvéddal, és a Fradi eddig hétszer nyert, a Honvéd pedig hétszer veszített, akkor hülye, aki a Honvédra fogad, mert "most már nyernie kell". Nem?

2014. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 2xSü ***** válasza:

#15: Kaptál egy tucat egybehangzó véleményt. (Illetve nem vélemény ez, hanem tudás.) Te állítasz a többséggel ellentétes dolgot, neked kell tehát valahogy bizonyítanod az igazadat. Rajta, próbáld ki! A #7 válaszomban írtam egy eljárást, amivel magad tesztelheted, hogy mi is az igazság. Végezd el, és írd meg mi jött ki, hányszor dobtál fel érmét, mik lettek az eredmények.


Mi konkrét érveket, matematikai okfejtést tettünk le az asztalra, te meg naiv felfogásra, érzésre hivatkozol, arra, hogy mit hiszel és mit nem. De racionális érvekkel nem tudod alátámasztani amit írsz. De szerencsére a kérdés eldönthető. Csináld meg a #7 válaszomban a „Ki nem hiszi, járjon utána” részt, és mindjárt ki fog derülni, hogy mi az igazság.

2014. júl. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nyilván hosszasan egyeztettünk a háttérben, hogy Neked mindannyian "rossz" gondolatokat írjunk le más-más formában. A Te okfejtésed alapján pedig nem kell aggódnod, hiszen itt legalább 5-6 hozzászóló írta le tulajdonképpen ugyanazt; szerintünk helyesen, szerinted rosszul. Sebaj, ezek után jönnie "kell" már valakinek, aki helyes választ ad Neked. Hiszen 7 piros után is 8-adszorra fekete számnak "kell" kijönnie. Sok szerencsét!


Egyébként csak megismételni tudom, hogy az események egymástól függetlenek. Tehát "akárhányszor" lehet piros egymás után, de "hosszú távon" "kötelezően" fele-fele arányban lesz - eltekintve persze a 0-t hozó pörgetésektől. De tényleg fogj egy (szabályos) pénzérmét, kezdd el dobálni, és felírni a dobások eredményét. Pár százezer dobás után úgyis ~50-50% lesz az eredmény - eltekintve attól, hogy esetleg mondjuk valahol közben 5 fej után dobtál egy 6-odikat is.

2014. júl. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 nagylzs ***** válasza:

> Pár százezer dobás után úgyis ~50-50% lesz az eredmény


Annyit tennék hozzá, hogy rulettben van zöld szín is. A nullás zöld bevezetésének éppen az a célja, hogy ez ne egy nulla összegű játék legyen. A piros dobásának az esélye nem 50%, hanem valamivel az alatt van. A nyeremény viszont "csak" kétszeres. Ez biztosítja azt, hogy a bank hosszú távon mindenképp nyereséges legyen.

2014. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Igen, ezért is írtam valamelyik előző írásomban, hogy rulettnél az 50-50% kicsit sántít. A pénzfeldobós példát feszegettük, ide értettem, amit írtam. Rulettnél úgy lenne pontos a megfogalmazás, hogy a fekete-piros kipörgetések száma lesz azonos - és emellett várhatóan néhány esetben a 0 is ki fog jönni.
2014. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!