Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Helyes lehet az elméletem?

Helyes lehet az elméletem?

Figyelt kérdés
Van egy elméletem, mely szerint 100 évente végig söpös egy "tisztítás" a semmibôl lehet ez háború, vagy járvány. Az elmúlt 100 év viszonylag csendes volt csak kisebb marakodások történtek. Az 1910-es években viszont háború és járvány elôtte majd 100 évvel például Napóleon. Ezt a tulajdon szülômnek meséltem el erre megkérdezte nem vagyok-e véletlen maga a sátán én erre csak annyit reagáltam, hogy ezek egyértelmû dolgok, ha épp ésszel kis történelmi háttérrel rendelkezik az ember. Egy szóval szerintem közel van egy újabb tisztítás csak errôl senki nem tud. Nô a terror és a brutalitás (békés kis falumban is késelés történt néhány napja) sôt még talán egy durva járvány is kitörôben van. Közel az idô, nem a médiából veszem mind ezt. Eleve már a családomon belül is nagy a feszültség. Visszatérve a tisztításra ez nagyon is igaz. Nem isten(ek) teszik, hanem valami olyan erô, mely a mai napig nem érthetô. Itt van közöttünk, körülvesz minket.
2014. júl. 30. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez egyrészt hülyeség, másrészt pedig: hallottál már többek között pl. a második világháborúról? Az hova illik az elméletedbe?
2014. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam már ezen és szerintem igazad van, de sajnos ez csak egy elmélet. Nimcs semmi megmagyaràzható bizonyíték a mai tudomàny fel tudna mutatni. Viszont ha van valami 'erő' akkor az más bolygón is jelen van ahol hozzánk hasonló élőlények élnek? (Már ha van 1általán?)
2014. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem elmélet, hanem egy baromság
2014. júl. 31. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
Na és 1500, 1600, 1700-ban melyik volt a nagy tisztítás?
2014. júl. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább foglalkozz lényegesen egyszerűbb dolgokkal, mert így csak kinevetteted magad.


Ez sajnos nem elmélet, ez még majdnam hipotézisnek is gyenge, akkora hülyeség.

2014. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem helyes, viszont nagyon jó példa a hibás mintaképzésre.


mivel az egész gondolkodásunk ok-okozat elven működik, ezért nem tudunk mit kezdeni a véletlennel. ha ránézünk valamire egyből szabályosságokat keresünk és jellemzően találunk is.


[link]


ebben a linkben van két ábra az elején. szerinted melyik véletlenszerű?

az emberek túlnyomó többsége a jobboldalit fogja választani, mert a baloldaliban vannak csoportosulások, "pályák", azért abban biztos van valami szabályosság.

pedig a helyzet az, hogy a baloldali véletlenszerű, míg a jobb oldali úgy készült, hogy felosztották a mezőt 100 részre és minden részbe csak egy csillagot raktak (igaz, azt már véletlenszerűen). ezt mutatja a harmadik ábra. szóval ez valójában már nem véletlenszerű.


te is ebbe a hibába estél. mintát látsz ott, ahol valójában nincs.

2014. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennek így akkor lenne némi halovány értelme, ha végigmennél az egész történelmen és bemutatnád, hogy ezek a 'tisztítások' ténylegesen 100 évente ismétlődnek, késés nélkül, ijesztő pontossággal, illetve azt is demonstrálni kéne, hogy ezeknek semmiféle oka nincsen.
2014. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg különben is, mi az, hogy "nagy tisztítás"? A háborúban talán csak a tisztátalanok, selejtesek pusztulnak el? Nem hogy pont a fiatal, életerős embereket viszik első sorban katonának, a betegeket, öregeket meg otthon hagyják? (bár ma már ennek kisebb a jelentősége, de régebben azért volt).
2014. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező az elméleteket kellő mennyiségű tanulás után érdemes megalkotni. Akkor tán még tanulmányozásuk hasznos is lehet.

Addig azonban figyelmedbe ajánlanám a történelemkönyveket. Mondjuk, amelyikben - egyöntetűen minden európai országban - kifejtik, a történelem legnagyobb világégése 69 éve ért véget hat év pusztítás után. Nem nevezném ezt semminek, vagy lényegtelennek.

2014. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

A háborúk periodikus kitörésének az esetek jelentős többségében gazdasági eredetű okai vannak. Persze el lehet dugni vallási vagy neadjisten humanitárius, sőt gusztustalanul éppen békefenntartó köntösbe is.

Az általad keresett "ördögi" ok a bennünk rejlő birtoklási ösztön.

2014. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!