Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Helyes az elméletem? Mivel...

Helyes az elméletem? Mivel próbálnád cáfoln?

Figyelt kérdés
-Ha a szellemek képesek a "mi fizikai valóságunkra" hatni (pl. tárgyakar elmozditani) akkor nem csak mentálisan hanem fizikailag is árthatnak az embereknek.
2010. máj. 30. 10:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%
Előbb lássuk a bizonyítást. Kezdheted mondjuk a szellemek létének bizonyításával.
2010. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
28%
Nincsenek szellemek, innentől kezdve az összes többi "elmélet" baromság.
2010. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
(ha hülyeségből írta akkor is)Szerintem ez nem rossz elmélet.......Mármint akármit rádhajíthat vagy mit tom én......de nem mondasz hülyeséget.....
2010. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

pl. fujtogatásra gondoltam, de rád is bir hajitani valamit. :D



Azt elfelejtettem irni hogy a szkeptikusok takarodjanak a kérdésemtől.

2010. máj. 30. 11:16
 5/30 anonim ***** válasza:
41%
Ahhoz sok energia kell neki,hogy bármit is meg tudjon mozdítani.Saját energiával nem rendelkezik teház mástól vonja el.
2010. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Létezésüket lehetetlen bizonyitani,hisz nem látja őket mindenki. Tény hogy vannak.
2010. máj. 30. 11:17
 7/30 A kérdező kommentje:

?



Kifejtenéd bővebben, utolsó?

2010. máj. 30. 11:17
 8/30 anonim ***** válasza:
58%

Tény az agyad te sügér.

Aminek a létezését nem lehet bizonyítani, az nem tény.

2010. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért nem úgy írtad ki a kérdésedet, hogy "Helyes az elméletem? Ha szerinted nem, akkor takarodj innen."


Még mindig várom a szellemek létezésének bizonyítását. Ennek nem hit kérdésének kellene lennie, hanem vagy igaz, vagy nem. Amíg ez nincs meg, felesleges rá elméleteket építeni.

Ha pedig hit kérdése, akkor feleslegese a kérdés, mert megcáfolni nem lehet az elméleted, legfeljebb a hited megrengetni benne.


Átlépve a képzelet világára:

Ha a szellemek vissza tudnának hatni a való világra, egész másképp alakult volna a történelem. Hitlerhez visszament volna egy zsidó, vagy egy halott francia/angol/akármilyen katona, és megölni a háború elején. Sztálint dettó. A több millió áldozatból biztos lett volna egy szellem.

Ez ugyanúgy igaz a történelem összes nagy hadvezérére, uralkodójára. Bármennyire is szeretnek egy nagy embert, mindig lesznek rengetegen, akik nem szeretik őket. Ebből a rengetegből pedig elég lenne egy szellem, hogy eltegye láb alól.

Tehát ha a szellemek képesek lennének fizikailag visszahatni, akkor nem lehetett volna ilyen történelmünk. De facto a szellemek nem képesek erre.

Ez alátámasztja azt az elméletet is, miszerint nem léteznek.


Valami hasonlóan bagatell módon bizonyíthatnád az ellenkezőjét és akkor tudunk beszélgetni.

2010. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Létezésüket lehetetlen bizonyitani,hisz nem látja őket mindenki."


A modern fizikában rengeteg olyan dolog van, amit nem vagyunk képesek érzékelni, mégis bizonyított a létezése a környezetére gyakorolt hatások által.

2010. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!