Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez mennyire helyes ez az...

Ez mennyire helyes ez az elméletem? 13/F

Figyelt kérdés
Sokat gondolkozok ilyeneken, hogy időutazás meg párhuzamos univerzum. Na, mast a párhuzamos univerzummal kapcsolatban eszembe jutott valami. Az vélhető-e párhuzamos univerzumnak ha mondjuk, nem tudom, hogy láttatok-e olyat, hogy olyan szem, ami követi a mozgásodat, és ilyen recés. Mint azok a kártyák amiket mozgatsz és úgy változik a figura mozgása. (Remélem értitek.) Na. És ebből csináltak olyan szemeket, amit ha mozogsz, akkor követ téged, mert úgy látod. Na. Szóval, ha egy ismerősömmel két oldalról nézzük, akkor létrejön egy párhuzamos univerzum, mivel az ismerősöm világában ő rá néz a szem de az én világomban meg rám. Most ez párhuzamos univerzum lenne?
2013. aug. 23. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
húbasszus
2013. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mert az két különböző szem (a recékre külön-külön fel van rajzolva).

Akkor az is párhuzamos univerzum, hogy nálunk esik az eső, nálatok meg nem??? Végül is minden ember máshogy látja a világot...

2013. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 imco ***** válasza:
:D Nyugi! Ez a legkevésbé sem párhuzamos univerzum.
2013. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a térben láttok valamit, más nézőpontból. Ahogy korábban írták, ez teljesen normális egy univerzumban (másik példa: énis nézek egy dobókockát és látom a 6os számot, meg a haver is, de ő az 1es számot látja, pedig ugyanaz a dobókocka). Az más kérdés, hogy ti azt hiszitek hogy ugyanazt látjátok, de pont ezért vannak ezek a recés képek, hogy ezt az illúziót keltsék.
2013. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem ugyanaz a szem "néz rátok". A "recék" különböző szögekben álló képek darabkái, amik különböző szögekből más és más képet mutatnak. Te az egyik képet látod, ő a másikat.
2013. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Jó az irány. Még a "párhuzamos" és az "univerzum" fogalmak némi tisztázásra szorulnak. Korodat tekintve, kb. 10 év múlva, ha mindig helyes irányban haladsz, érdemes újra nekifutni.

A tudósok egyelőre egy univerzummal vannak elfoglalva, ott is elég problémájuk akad. A párhuzamos másikkal egyelőre nem foglalkoznak. Az viszont való igaz, hogy rengeteg fantáziadús ember elképzeléseiről olvashatsz, azt nem vizsgálják, megéri-e a ráfordított időt. A tudósok azért nem, mert nem foglalkoznak vele, a többiek meg azért nem, mert eszükbe se jut.

2013. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajjaj, az utolso valaszat kicsit kaotikusnak erzem...


En ketfele konteztusban ismerek "parhuzamos univerzumot"


1. Alalanos relativitaselmeletben lehet olyan matematikai megoldast talalni, hogy ket terido-resz egy fekete lyukkal (egyik oldalon "feher lyuk") el van valasztva(einstein-rosen hid). A teridoreszek Nem tudnak egymassal kommunikalni, az ilyen lyukak tulajdonsagai miatt, talan nem is tudnak egymasrol.


2. A kvantummechanikahoz kapcsolhato "many worlds" elmelet.

Tudod, hogy vannak kvantummechanikai esemenyek amiknek csak valoszinuseguk van, "meg isten se tudja pontosan" mikor, mi fog tortenni, csak annyit tud, hogy x % valoszinuseggel ez, y% val.sz.el meg az fog. Hiaba mondta einstein h "isten nem vet kockat" , ma ugy gondoljuk, hogy de (csak esetleg nincs isten:)

A hires Schro:dinger macskaja egy szabad szemmel lathato ilyen kvantumesemeny.

Nna most otletkent folmerult, hogy minden ilyen esemeny valahogy ket kulon vilagot teremt, az egyikben ez tortent, masikban meg az (pl. Macska el ill. Meghalt)


Ugy tudom, bar nem vagyok szakerto, hogy egyik elmeletre sincsenek tul hasznalhato otletek, hogy lehetne bizonyitani vagy cafolni, tehat ez jelenleg meg elmeleti agyi jatek.

De onmagaban erdekes, hogy jelenlegi fizikai tudasunk KONZISZTENS ilyen otletekkel.

2013. aug. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
Nos, has ebben az elméletben lenne valami, akkor egy hologram végtelen sok párhuzamos kétdimenziós univerzumot tartalmaz. Hálistennek nem teszi azt. :)
2013. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7.vtam


De miert, vadmalac? Nem nagyon tudom hogy mukodik a hologram, hol van benne szuperpozicio-osszeomlas :(

Kulonben is miert ne lehetne kontinuum sok univerzum... ? Tul kicsinek erezned magad? :D

De sokat kene wikipediaznom, hogy tobbet merjek mondani:)

2013. aug. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

"De miert, vadmalac? Nem nagyon tudom hogy mukodik a hologram, hol van benne szuperpozicio-osszeomlas :("

Sehol. Mint ahogy a "recés szem" ötletben a kérdésben sincs.

"Kulonben is miert ne lehetne kontinuum sok univerzum... ? "

Erre azt válaszolnám, mint annak a lánynak, aki megkérdezte, attól, hogy orális szexnél lenyelte a spermát, lehet-e terhes. Lehet, de nem ettől. :D

"Tul kicsinek erezned magad? :D"

183 cm és 120 kg. Bár minden relatív.

"De sokat kene wikipediaznom, hogy tobbet merjek mondani:)"

Nincs szerintem nálad olyan vészes hiány (nem több mint nálam), csak nem vetted észre, hogy a válaszom közvetlenül a kérdésre érkezett és a hullám/részecske kettősség részbe nem folytam bele. :)

2013. aug. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!