Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e szerepe a dohányzásnál...

Wadmalac kérdése:

Van-e szerepe a dohányzásnál kialakuló függőségben a lítiumnak?

Figyelt kérdés

A dohánylevélnek viszonylag magas lítiumtartalma van. A lítiumnak pedig van kedélyjavító hatása. Sosem láttam még erről sehol semmit, csupán feltételezem, hogy a nikotinfüggőséghez esetleg hozzájárul a lítium hatása, a pszichikai függőség erősítésével.

Előre is köszönöm a megerősítést vagy cáfolatot.



2014. szept. 29. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Jókérdés! (de messze nem a legrelevánsabb!!! :D :D :D)


Inkább a nikotin miatt lehet a függőség.

2014. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tiszta sor, a nikotin valódi, fizikai függőség, de esetlegesen lehet szerepe, főleg mondjuk leszokásnál a kieső lítiumbevitelnek is. A legtöbb leszokásnál használatos készítménynél írják mellékhatásként a levertséget, depressziót, nem kizárt, hogy ezt nem tisztán a nikotinhiány miatt kieső dopamin okozza, hanem a lítium hiánya is (aminek nem tudom a hatásmechanizmusát, hogy direkt hat, vagy ez is dopamint, endorfint vált ki).
2014. szept. 30. 14:06
 3/5 A kérdező kommentje:

A lítium depressziógátló hatása ismert, bár a hatásmechanizmus még nem teljesen tisztázott.

[link]


Valamiért a dohány lítiumtartalma elég magas, ezért gondoltam rá, hogy ez esetleg részben beleszólhat a függőségbe, vagy pedig nehezítheti a leszokást.

2014. szept. 30. 14:36
 4/5 A kérdező kommentje:
Iszonyat tehetségem van olyan kérdéseket feltenni, amire senki nem akar válaszolni (külön hála a kivételeknek). :D
2014. okt. 2. 12:49
 5/5 anonim válasza:

NINCS!

De a többi közel 4000 összetevőjének sincs! Semmi nincs a cigiben ami a függőség OKA lenne!

2014. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!