Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Határértékszámítás, másodfokú...

Határértékszámítás, másodfokú egyenletmegoldást után elvesztettem a fonalat, hogy kéne?

Figyelt kérdés

Két külön feladatról töltöttem fel képet, valahogy a másodfoku egyenletből származó eredményeket helyetesiti be a nevezőbe, de nem értem pl az elsőnél miért x-3 x-2 lesz mért nem mondjuk x+3 x+2 vagy mi alapján lesz az elöjel megadva. A másik amit nem vágok hogy miért -1 avagy 0 lesz a megoldás. Köszönöm.

[link]

[link]


2014. okt. 5. 10:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Értem hogy egyszerüsitéssel meg lehet, de ha nem lehet, pl a 3,2-nél a másodfoku nál hogy helyetesitem be?
2014. okt. 5. 11:21
 12/19 anonim ***** válasza:
mit kell behelyettesíteni?
2014. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A két gyököt amit kapunk azt tesszük vissza x-3 meg x-2 lesz. Csak az a kérdésem hogy akkor akármilyen gyököt kapunk azokat a b "elöjelével" rakjuk-e be?

tehát ha mondjuk a -3 2 kapnánk akkor is x-3 x-2 lenne mert a b -5x ?

2014. okt. 5. 11:25
 14/19 anonim ***** válasza:

persze... a gyököket csak akkor kell kiszámolni ha pl az a feladat, hogy x^2-5x+6=0 és a kérdés az hogy mennyi az x.

Ha egy ilyen feladat van hogy x^2-5x+6-ot át kell írni szorzatra -5x miatt mindig x-3 x-2 lesz nem számít hogy mik a gyökök.

2014. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
és az 1. feladatban sem kell megoldani a másodfokú egyenletet, úgy jó ahogy a felső sorban van
2014. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
az ilyen típusú feladatoknál nem kell kiszámolni a másodfokú egyenlet gyökeit, amit alul számoltál azt áthúzhatod mert fölösleges
2014. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha Debrecenbe jársz meghivlak egy sörre :D
2014. okt. 5. 11:53
 18/19 anonim ***** válasza:

Azért oldják meg a másodfokú egyenletet, hogy a gyökök segítségével szorzattá tudják bontani az eredeti kifejezést.


x^2-5x+6 Ezt kell szorzattá bontani.


1. módszer: Ránézel és látod, hogy 6=3*2 és 5 = 2+3, ezért

(x-2)*(x-3) pont a keresett szorzat alak.


2. módszer: Nincs ötleted, hogy ez hogy jön ki, ezért megoldod a

x^2-5x+6=0 egyenletet.

x1=2

x2=3


A szorzatalak: (x-x1)*(x-x2) vagyis (x-2)*(x-3)


Ha az x^2 kitevője nem 1, akkor a*(x-x1)*(x-x2) lesz a szorzatalak.


A 2-esnél ugyanezt csinálja, megkeresi a számláló szorzatalakját. Ezt is vagy látod egyből, vagy megoldod az egyenletet.

2014. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, bocs ezt elfelejtettem, ha bonyolultabb az egyenlet akkor érdemes Viéte formulákkal csinálni
2014. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!