Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik testnek nő a tömege a...

Melyik testnek nő a tömege a relativitás elmélet szerint? Egy térben van két test. Az egyik fénysebességhez közeli sebességgel halad a másik testhez képest. Hogy lehet eldönteni, hogy melyik a fenysebesseggel mozgó test?

Figyelt kérdés
relativitás

2014. okt. 11. 00:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2014. okt. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

A fénysebesség nem relatív, hanem abszolút. Ergo nincs ilyen, hogy fénysebességgel halad a MÁSIK TESTHEZ KÉPEST.

Iskolai anyag.

2014. okt. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor legyen 300000 km/s- hoz nagyon közeli a sebesség! Az érdekelne , hogy ha ennyivel mozog a másik testhez képest akkor jelentkezik-e a tömegnövekedés jelensége? Ha igen akkor ez nem egy ellentmondás arra nézve hogy mégis ez alapján eldönthető , hogy melyik test mozog?
2014. okt. 11. 10:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz kellene egy kitüntetett koordináta rendszer, ami abszolút értelemben nyugalomban van.
2014. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért nem akarjátok megérteni a kérdést?
2014. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Semelyiknek nem növekszik a tömege és semelyik nem nyúlik meg vagy megy össze.Ezek a jelenségek matematikai látszatok mert a mozgó testnek ,amelyik valóban mozgott lelassul az órája ,fénysebességen lenne 0 így transzformálódik el a külvilág ennek tükrében és mivel az energia is összefügg az idővel ezért jön ki a végtelen energia -ahoz meg végtelen tömeg kéne stb..


Tehát mégis csak létezik az abszolút kordináta rendszer ez pedig a fény koorináta rendszere ,tehát símán eldönthető hogy ki ment a fényarányos kordinátarendszerben gyorsabban a másiknál ,ha újra találkoznak az idődilatáció miatt aki közelebb járt a cé hez fiatalabb lesz .


Síma óraszinkron kísérlettel elvégezhető és már el is végezték ezt a kísérletet .


Az ilyen hülyékre meg nem kell hallgatni akik szerint nem megállapítható két test közül melyik mozgott gyorsabban ,egyrészt az idődilatációval másrészt gyorsulás mérővel ha nem körpályán mozgunk.

2014. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt nem fogod tudni megállapítani, hogy melyik mozgott gyorsabban. Annyit tudsz megállapítani, hogy melyiknek volt nagyobb az össz-gyorsulása.
2014. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elindulás előtt stopper szinkronizál lenulláz ,találkozásnál amelyiké kevesebbet mutat az mozgott gyorsabban .


Ha A véletlenül felgyorsulna fénysebességre a másik órája tetszőlegesen többet mutathatna A idejénél ,másképp interpretálva A stopper ideje alatt tetszőleges távolságokat tehetne meg az univerzumban.

De erre csak a foton képes.

2014. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Elindulás előtt stopper szinkronizál lenulláz ,találkozásnál amelyiké kevesebbet mutat az mozgott gyorsabban . "


Nem. Annak volt nagyobb mértékű az össz-gyorsulása, a kettő nem ugyanaz.


Vagy egy órád, amelyik egyenletesen felgyorsul mondjuk 0,99c-re, majd onnan fokozatosan lelassul normál sebességre. Van egy másik órád, amelyik folyamatosan gyorsulgat-lassulgat 0 és 0,5c között, sokkal agresszívebb módon, mint ahogyan az első órád tette. Szerinted melyik fog kevesebbet mutatni? Az, amelyikre a gyorsulások folyamán nagyobb erők hatottak, vagyis a második órád. Annak ellenére, hogy az első órád kétszer olyan nagy sebességet is elért, mint a második.


A sebesség relatív, hiába mozog valami valamihez képest közel fénysebességgel, a különböző dilatációs jelenségek csak e két objektum között lesznek érzékelhetőek. Ha van egy harmadik objektumod, amelyik ugyanazon irányban ugyanakkora sebességgel mozog, mint az egyik objektum, akkor e két, egymás mellett leledző objektum között semmiféle dilatációs jelenséget nem fogsz tudni felfedezni, se idő, se tömeg, se hossz, se semmiféle más jellegű változást, eltérést. Sőt, Ha visszatérünk az előző két objektumra, amelyek egymáshoz képest közel fénysebességgel mozognak ellenkező irányban, akkor egyszerűen nem lehetséges eldönteni róluk, hogy melyik áll és melyik mozog közel fénysebességgel, vagy éppen mindkettő azonos sebességgel mozog egymással ellentétes irányban.

Az idődilatációt nem a sebességkülönbség, hanem a gyorsuláskülönbség (még pontosabban a gyorsulás során fellépő erőhatás mértékének különbsége) okozza. Erős gravitációs térben is azért jelentkezik az idődilatáció jelensége, mert gravitáló térben folyamatos gyorsulásnak vannak kitéve az objektumok, még akkor is, ha valójában egyáltalán nem is mozognak (mondjuk egy neutroncsillag felszínén dekkolva).

2014. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szerinted melyik fog kevesebbet mutatni? Az, amelyikre a gyorsulások folyamán nagyobb erők hatottak,"


Fölöslegesen írod át a fizikát a saját szádra ,az hogy te a gravitációs erőhatásokból vezeted le az óra lassulást nem változtat azon hogy az óra lelassulásának mértéke a mozgó óra maximális mozgás hányadosának függvénye. 1/1 = 1c ~300 000km/s


Azt sem tartom valószínűnek amit az agresszív gyorulásról mondasz mert tegyük fel hogy te már-már nem is gyorsulsz hanem szinte egyből 0,5c n vagy és kitöltöd így a menetidődet de én ha gyorsulva érem is el a 0,9 et ott már hatványozottan lassabban jár az órám , 0,99c tartó utazásom egy másodpercig nálad lehet hogy ezer év telik el kb úgy hogy nem igazán értem mire alapozod ezt az agreszív gyorsulást.


Ezen kívül hibás is mert gyorsulhatsz körpályán is folyamatosan (mégsem lassul folyamatosan az órád különben bedobom a centrifugába a vekkert és egy hét múlva visszafelé jár :D)vagy gyorsulhatsz negatív előjellel is ,ezeket összeadva (mivel erő hatott rád) mégsem következik hogy hány c vel mentél ,az idődilatáció viszont a c hányadosodtól függ. Tudományosan fogalmazva hogy mennyire érted el a szuprémumodat.

2014. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!