Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Űrhajó technológia, építése...

Űrhajó technológia, építése lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok kis korom óta érdekel ez az ága a tudománynak,9 éves koromtól tervezek űrhajókat és még sok mást!Technológiám szerintem elég jó meghajtókat nagyon ismerem ezek közül a plazma és az antianyag a kedvenc meghajtóm!Szerintem képes lenék megépíteni egyet bár ez pénz kérdése,sehol se találtam ilyen kérdést, linket egyet kérek tőletek,ha tudtok akkor minden képen segítsetek léci

,mert fontos lenne bár milyen koment jöhet ami ide való előre is köszönöm !:)



2014. okt. 18. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:
Szerintem meg tudnék építeni majd meglátjátok,ha én nem ,de más az lehet Magyarországon!
2014. okt. 19. 11:20
 12/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell kinevetni szegényt és elvenni a kedvét a tudomány művelésétől. Szerintem a legtöbb tudomány és technológia iránt érdeklődő ember gyerekkorában átesik egy olyan időszakon, amikor már eleget tud ahhoz, hogy a képzelete segítségével ötleteket hozzon létre, miközben túl keveset tud ahhoz, hogy tisztában legyen azzal, mennyi mindent nem tud még. Én pl. 10 éves korom környékén örökmozgókat próbáltam építeni. :D És a mai napig hasznosnak tartom azt az időszakot, mert akkor fedeztem fel például a termodinamika I. és II. törvényeit. Nyilván nem egzaktul, képletekkel megfogalmazva, hanem amolyan rájövésként, hogy "jéé, a világ így működik". :)


Amikor az ember elkezd tudni dolgokat, egy darabig még nem tudja, hogy a nagy tudású emberekhez képest mégis mekkora az a tudás, amit ő birtokol. Ilyenkor gondoljuk azt, hogy tudunk pl. űrhajót építeni. Majd idővel rájön a kérdező is, és a munka oroszlánrésze akkor fog következni.

2014. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 A kérdező kommentje:
Bárki mondhat bármit most már elkezdem építeni és megyek az űrbe,hogy Magyarország is legyen valamibe jó segíthetnétek!
2014. okt. 19. 16:11
 14/74 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok, előbb keveredsz zűrbe, mint mész az űrbe.

Vigyázz magadra, és tanulj, hogy ne így legyen! :D

2014. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azt is tudod, hogy jogilag kivitelezhetetlen csak úgy fellőni egy űrhajót.Hogy a többi kismillió tényezőről már ne is ejtsünk szót.
2014. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 A kérdező kommentje:
Jól van nem ez volt a kérdés,ha nem segítsetek!
2014. okt. 19. 17:47
 17/74 Wadmalac ***** válasza:
92%

Azért inkább haladjunk lépésről lépésre.

Nem kell mindjárt nekiesni az antianyag-motornak.

Kezdd valami sapka egyszerű dologgal, ami olcsóbb is.

Csak sima mérnöki rutinmunkaként rakjál össze egy működő gázturbinát, prezentáld itt, aztán léphetünk tovább.

Vagy legalább egy elektrosztatikus lebegtetőt, mondjuk kb. 1 kg-os szerkezethez.

Amint ezeket kisujjadból kiráztad, lehet haladni tovább, átugorjuk a piszkos és mocskosul veszélyes rakétatechnikát, jöhet egy szintén unalmasan egyszerű ionhajtómű. Ha összeraksz olyat, ami legalább 1 N tolóerőt összehoz, már bizonyítottad, hogy megvan a képességed a továbbiakhoz.

Hajrá.

2014. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 A kérdező kommentje:
Gázturbina mi?A plazma meghajtót fogom elkészíteni!Adjatok ötletet!
2014. okt. 20. 13:23
 19/74 anonim ***** válasza:
100%

Itt van találtam egy neked való plazmahajtóművet


[link]

2014. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 A kérdező kommentje:
Oké,de normálisan mondjuk mindegy,de....
2014. okt. 20. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!