Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy az állni hagyott...

Igaz, hogy az állni hagyott csapvízből pár óra alatt elpárolog a benne lévő klór nagy része?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A klór elpárolog, de már klórt szinte sehol nem használnak.
2014. okt. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
(hát mivel fertőtlenítik?)
2014. okt. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Illetve pontosítás: a nagy része pár perc alatt elillan belőle (persze mennyiségfüggő is).
2014. okt. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Forralással meg rögtön mind.

Egyébként még mindig van benne (már ahol, felénk spec előfordul), de nekem úgy tűnik nem folyamatosan, olyankor a szagán is érezni. Szerintem nem folyamatosan használják, csak gondolom a rendszer valamilyen karbantartásánál csőszakaszoknál fertőtlenítenek vele.

2014. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Gyorsabban, és utána a baktériumok 8 órán belül visszaveszik a helyüket.
2014. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A szabad klór nagy része kikerül a vízből.

A kötött (vegyületet alkotó) része nem. Egy része kicsapódhat ezek közül, de a vízben oldhatók megmaradnak benne.

.

A bacik az élelmiszeripari számítások szerint 4 órán belül szaporodásnak indulnak.

2014. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm .

A kötött klórt semmiféle módon nem lehet kivenni belőle ? És az eltávozni tudó klór kb. hány százaléka az összes benne lévő klórnak ?


Érdemes szerintetek víztisztítót venni otthonra ? Ha igen, milyet ?

2014. okt. 21. 18:58
 8/13 anonim ***** válasza:

"4 órán belül szaporodásnak indulnak."

Így igaz, de az elején még nem jelentősek. 8 óra az, ami után már gondok lehetnek a vízzel.


NEM érdemes víztisztítót venni, parasztvakítás.

Persze, ha nincs vezetékes vized, sem szivattyú, az más kérdés. Ha a patakból szerzed a vizet, akkor kell hozzá a tisztító.

2014. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a 24 órás vízzel sem volt soha semmi problémám, még nyáron sem. Sőt, hűvösebb időben a kétnapos víztől sem volt soha semmi bajom.

A motorom táskájában mindig be van készítve egy palack víz (7,5 dl), az mindig nálam van. Előfordult, hogy két hetes vizet ittam mikor megszomjaztam, és még annak sem volt semmi baja. Sima csapvíz volt, nem bontatlan ásványvíz.

2014. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

"A kötött klórt semmiféle módon nem lehet kivenni belőle ?"

De, részben, de nemigen számít, ugyanis annak legnagyobb része nátrium- és kalcium-klorid.

Azt meg nyugodtan idd meg. :)

2014. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!