Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha pontosan le tudnának...

Ha pontosan le tudnának másolni, klónozni, akkor a tudatom is tovább létezhetne és így örök életem lehetne?

Figyelt kérdés
2014. okt. 21. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értesz tudat alatt. Ha PONTOSAN tudnának klónozni, akkor semmi nem változna.

Bár érdekes az elképzelés, viszont szerintem a klónod már nem te lennél, hanem egy teljesen más ember, aki ugyanúgy néz ki, és ugyanazt tudja, mint te.

2014. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Még ha a tudatodat át is lehetne vinni egy másik testbe (majd egyszer biztos el tudnak majd írni ilyet), az akkor sem te leszel, hanem egy rólad készült másolat, és a klónozástól számítva külön életet élnétek, kb. mint az ikrek. Szóval nem. Te ugyanúgy meghalsz, és akkor vége, nincs tovább. :)
2014. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tovább élne valaki, aki minden külső szemlélői szempontból te vagy.

Mondom külső.

Még ő is azt hinné, hogy te vagy.

Attól még te szépen szabványosan halott leszel.

2014. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3. Én halott, de a személyiségem ,én tudatom stb az nem menne tovább vagy a tudat teljesen lemásolhatatlan, egyéni és titokzatos hogy mi is valójában?
2014. okt. 21. 14:30
 5/15 anonim válasza:
Nagyon nehéz emberi ésszel felfogni,hogy egyszer végeszakad mindennek,de sajnos így van. A klónozást én amúgy se tartom jó ötletnek, az evolució is úgy hozta,hogy minél színesebb legyen a génállomány nyilván nem véletlenül.
2014. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

álljunk már meg ... a klónozás azt jelenti, hogy itt és most belőled kettő lesz ... ha neked rákod van, akkor a klónodnak is az lesz ... egyszerre haltok meg ... de ha nem vagy beteg, akkor is csak addig élne míg te (zárjuk ki az extrém külső behatásokat)


mindez csak akkor kerülhető el, ha téged le tudnak másolni kompletten, és eltárolni valahol addig, míg életre nem kell kelteni (mondjuk míg az eredetid elpatkol) ... ha életre keltik, akkor tudatilag az megint te leszel, csak qrvára nehezen fogod majd fel, hogy hová lett az életedből az utolsó X év, amíg a klónozó gép memóriájában aszalódtál


és ha minden hibát kiküszöbölünk, akkor igen, lehetne örök életed, és az bizony te leszel 2825-ben is, aki megszületett mondjuk 1986-ban ... csak rohadtul sz@r helyzetbe kerül a tudatod, ha időnként fel kell dolgoznia hiányzó évtizedeket, majd évszázadokat

2014. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én még így sem mondanám, hogy ugyanaz az ember élne ott tovább.

Ez csupán a személyes véleményem (talán ha már létezne bármi ilyen eljárás, sem lehetne bizonyítani az igazamat), de szerintem nem úgy lenne, hogy itt édesdeden elalszok és ott majd felébredek.

Itt édesdeden meghalok, ott meg majd felkel valaki velem teljesen azonos valaki. Én meg marhára nem ébredek fel. Semmikor.

És ez szerintem a sci-fikben tervezgetett teleportra is igaz.

2014. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármilyen kérdést felteszel a tudattal, lélekkel, énnel, szabad akarattal kapcsolatban, az a legfontosabb, hogy pontosan definiáld, mit értesz alatta. Enélkül minden állítás vagy vita teljesen értelmetlen.


És ilyenkor messze nem elég az, hogy "de hát mindenki tudja, mi az". Mindenki "érzi", de definiálni senki nem tudja, ezért jut zsákutcába minden ilyen gondolatmenet.

2014. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Üdv!


Klónozáskor egy olyan MÁSIK egyedet hozunk létre, akinek a genetikai állománya semmiben nem különbözik az eredeti egyedéről. Misztikum? Futurisztikus? Fantázia? Egyáltalán nem. Ugyanez történik, amikor egypetéjű ikrek születnek, vagy amikor a szamóca növeszt egy indát, amiről legyökerezik majd leválik egy másik egyed.


Teljesen nyilvánvaló, hogy a klón nem pontos másolat, csak fizikailag nagyon hasonló, genetikailag azonos másik egyed. A genetika nem határoz meg mindent. Az egyedet érő külső hatások szintén sok mindent befolyásolnak. Attól a pillanattól kezdve, hogy az én klónom az én genetikai állományommal tőlem függetlenül létezik, onnantól már az nem én vagyok. Az engem érő hatások következményeit nem örökli, mert nem szenvedi el azokat. Az emlékeim átvitele jelenleg nem lehetséges, de ha meg is tenném, csak jobban hasonlítana rám. Nem én lennék. Illetve nézőpont kérdése.


Definiálni kell az egyed fogalmát (ki lehet-e terjeszteni fizikailag elkülönülő objektumokra?). Még inkább azt kell meghatározni, hogy mi az önazonosság. Van is egy ókori görög paradoxon erről (Theseus hajója, Theseus paradoxon): ha egy hajó minden alkatrészét fokozatosan kicseréled, akkor az eredmény még mindig ugyanaz a hajó? Az emberi testben is időnként kicserélődik az összes atom, így abban sem lehetünk teljesen biztosak, hogy mostani önmagam azonos vagyok a néhány évtizeddel későbbi önmagammal.


Valóban, mint fentebb is írták, a paradoxon feloldása a fogalmak tisztázásával lehetséges.

2014. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 The answer ***** válasza:
Ahogy a válaszokat olvasom, elég egyformán gondoljuk valamennyien - erre mondják talán, hogy működik a józan paraszti ész.
2014. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!