Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon hogy nézhet ki a minket...

Vajon hogy nézhet ki a minket körülvevő világ?

Figyelt kérdés

Arra a világra gondolok, amit a szemünkkel látunk magunk körül. Furán hangozhat, szóval megpróbálom elmagyarázni mire gondolok: a színeket, a tárgyak egymástól való távolságát, stb. az agyunk 'számolja' ki. Szóval amit látunk, az nem valós. Semmi sem az. Látunk valamit, azt az agyunk feldolgozza, majd pedig értelmezhetővé alakítja. Az agy, csak úgymond megtéveszt minket.

De akkor vajon mi ez, amit látunk? Hogyan nézhetnek ki a tárgyak a tényleges valóságban? Mivel a valóságban nincsenek színek, így minden fekete-fehér? Akkor mi alapján látjuk a színeket?



2014. okt. 24. 00:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Így van, az optikai csalódások rámutatnak, hogy NÉHA meg lehet tréfálni az agyat is és hibásan áll össze a kép, de többnyire reális képet rak össze az agy a dolgokról. :) Többnyire nagyon is jól becsül távolságot, méretet, egy csomó mindent és ez nem is véletlen, hiszen az életünk múlik rajta.

Nos, színe van a tárgyaknak, abban az értelemben, ahogy írtam, ellenben az is igaz, hogy az emberi szem nem képes mindenféle hullámhosszon érzékelni. Infravörösben és UVban kapásból nem látunk, azonban az érzékelőink nagyon is látnak/láthatnak.


Érdemes megnézned pl. egy galaxis képét látható tartományban, UV-ban és infravörösben. ugyanaz a galaxis teljesen máshogy néz ki.


Nem ígérem, hogy megtalálom.


Vagy láttam pl természetfilmet, ahol UVban is mutatták a virágot, emberi szemmel egyszínű sárga, de a méhecske látja, hogy más tartományban bizony nagyon is mintás az a virág! :D

2014. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Minden észlelés csak illúzió. Sőt, az anyag is csak illúzió, az energia egy bizonyos állapota, amit csakis az érzékeinken át tudunk észlelni. A lélek, a szellem ott ül Isten mellett és vetítik neki ezt a szuper filmet, ami 3D-s, szagos, tapintásos mozi. És ha meghalsz (mármint a testi kivetülésed a moziban), akkor kezdődik a valódi élet az örökkévalóságban.
2014. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#11, én is keresgélek majd ilyeneket

#12: ööö ... a kérdésből, és a gondolatmenetemből adódóan a tudományban hiszek.

2014. okt. 25. 16:26
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is. :)
2014. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A kérdést olvasva, illetve a kérdező első hozzászólását, azt hittem durván le lesz oltva...nagyon kegyesek vagytok :D
2015. ápr. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!