Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érdekli az embereket...

Miért nem érdekli az embereket az őket körülvevő világ, miért "menekül" MINDENKI a filmekhez, zenéhez, regényekhez, animékhez, sztárokhoz, stb?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit pontatlanul fogalmazom, de remélem, érthető.

Az emberek vagy ilyen "művészlelkek", hogy a zeneszámok szövege köti le őket, és azon gondolkoznak el, mélyebb értelmét keresve, és arról beszélnek. Utánanéznek az előadóknak, és róluk beszélnek.

Mások filmeket néznek, kéthetente-havonta mennek moziba, azon kívül tévéznek és/vagy torrenteznek. Minden fontosabb filmet ismernek és arról beszélnek. Utánanéznek a színészeknek és róluk beszélnek.

Vagy sókat és tehetségkutatókat néznek, és az ott elhangzott "poénokon" lovagolnak hónapokig. Miért kell ismerni az ezekben szereplő embereket?

Vannak, akik egész álló nap olvasnak, vagy sztorit írnak, és velük kb. csak erről lehet beszélni.

Mások buliznak, pasiznak/csajoznak, és csak ez érdekli őket..

Vagy a divat, kinézet...


Szerintem természetes, hogy ez van, de miért vagyok TELJESEN egyedül, akit ezek egyáltalán nem vagy csak alig érdekelnek? Miért nem érdekelnek senki a háziállatok, az időjárás, a lakberendezés? Miért nem érdekel senkit az emberei szervezet? A közlekedés, a számítógépek (utóbbi még a fiúkat se, a lányoknál pedig cikinek is számít)?

Miért csak a sztorik, a sztorik, a sztorik? (A filmek, regények, animék, mangák azok)


2010. júl. 31. 13:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Utolsó bekezdéshez pontosítás: jó, nem senkit, hanem majdnem senkit.
2010. júl. 31. 13:02
 2/21 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Annyira nem találok hasonló embert, mint én, hogy már kínomban ismerkednék a neten is (pedig az nem jó). Ezen egyetlen helyen megadom az e-mailemet, kérlek, ha ti is különcök vagytok, írjatok! szeretszvagynem@freemail.hu

Olyanokat várok, akik ritkán olvasnak és néznek filmet, mert nekik sokszor unalmas, mert jobban érdekli őket a minket körülvevő világból bármi, s annak néz utána.

Engem egy csomó minden érdekel kicsit, egy csomó mindenről tudok beszélgetni (a kérdés utolsó bekezdésében lsd.), és ezen kívül vannak változó, nagy intenzitású érdeklődési köreim.

2010. júl. 31. 13:05
 3/21 A kérdező kommentje:
Ha véletlenül tévét nézek, ott is ismeretterjesztőt (pl állatmentéses, állatrendőrséges, Állítólag, Brainiec, Régebben Katasztrófák nyomában, Különleges építmények, stb..)
2010. júl. 31. 13:08
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
Az embereket miért nem A TÖBBI EMBER érdekli? Mindenki bebújik a csigaházába és elvan magának (ahogy te is írtad), pedig együtt lehet a legjobban eltölteni az időt! Nem a gép előtt meg a könyv fölött meg satöbbi!
2010. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

De, egymással töltik el az időt, de közben csak az ilyen mű dolgokról beszélnek... Ami mondom, biztos természetes, de miért mindenki ilyen??


Én is egyre jobban szeretek másokkal együtt lenni, csak nem sok ember van, akivel lehetek. És ők is eltérnek tőlem... :S


Ja, és 17L vagyok, ami fontos, már ha itt ismerkedni szeretnék..

2010. júl. 31. 13:15
 6/21 anonim válasza:
0%

Ez az új generáció.Nincs ma már család,meg semmi,elbutították az embereket,éhes,vak népség lettünk.Már nem is emberek vagyunk,hanem nyomorultak,akik csak magukkal törődnek.Mondom:Hamarosan világvége lesz,hisz ez a módszer csak nemrég jött elő!!!

Azért nem érdekel senkit,mert a tv,a minden elvakította,elbutította őket.Meg túl sok a bajuk,a válság meg minden.Ebbe bele kell törődnünk,ez már visszafordíthatatlan!

2010. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A barátaim, vagy azok baráti körében vagy a regények/sztorik, vagy a filmek/sztárok a téma, osztályban a bulik/pia/filmek/sztárok, ja és ott a divat is.
2010. júl. 31. 13:17
 8/21 anonim ***** válasza:
hm érdekes dolgokat írtál le...és mennyire igaz
2010. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hello!

Teljesen igazad van, a fiatalság döntő többsége valóban így viselkedik, valószínűleg az "egymásra hatás" miatt (értsd menő, divatos... eszmék).

Azért én is viszonylag sok filmet nézek, de eszembe sincs a szereplőknek utánanézni, és legfőképp a normális/komoly filmeket szeretem, ki nem állhatom a manapság készült "alacsony költségvetésű" filmeket, amik csak "a reklámok helyett készülnek" és nem utolsó sorban nemcsak időtöltésre jó, hanem tanulhat is belőle az ember.

Ha gondolod dobj meg az msn címeddel priviben. 18/F

2010. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

mindenkit más érdekel, biztos van akit hasonló dolgok mint téged.

engem spec. azért érdekel jobban egy zene, film, stb stb, mert sokszor elegem van az életemből és valami MÁSRA vágyom hogy elfelejtsem a mindennapokat. ilyen is van:)

2010. júl. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!