Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti szeretitek a fizikát?

Ti szeretitek a fizikát?

Figyelt kérdés
Ha igen,miért?

2014. okt. 27. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én azt a részét, amit az iskolában tanítanak nem. Főleg a tanárom miatt ment el az egésztől a kedvem, mert folyton megalázott órán. Viszont van egy NAGYON érdekes része. Stephen Hawking nagyon érdekesen tud mesélni az egészről, egyszerű példákat hoz fel az életből, és azzal értet meg veled például egy húrelméletet, amit én nagyon csodálatosnak találok. Érdekel az is, hogy a fizika törvényei, hogy érvényesülnek - vagy éppen nem . a Földön kívül. Ezek mind nagyon tetszenek, mert érdekesek, bonyolultak, és főleg ezért szeretem ezt a részét.
2014. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedvelem a fizikát csak úgy, önmagáért. Általános iskolában nekem is volt egy nagyon bunkó fizikatanárom. Mentalitása inkább rendőrre emlékeztetett. ( Lehet, hogy III/III-as volt.) Bárhogy hajtottam beskatulyázott. Középiskolában viszont jelessel mentem végig.
2014. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen szeretem. És örülök neki, hogy van ilyen végzettségem is, bár direktben nem használom, de némi gyakorlati érzékkel egy csomó helyen hasznos a hétköznapi életben is. Nem utolsó sorban pl azért, mert kevésbé tudnak becsapni áltudományos bohóckodásokkal! :)
2014. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rossz tanárom volt általánosban és középiskolában is, utáltam is a fizikát. Aztán mikor magamra maradtam a gondolataimmal három hónapra rájöttem, hogy ha van valaminek értelme a rövidke kis élet során, az a fizika. A fizikában az a szép, amikor rengeteg számolás után kijön valami, amit értelmezve választ kapunk a természet működésére és nem az a mese szép, amit a Hawking-félék beszélnek el. Az a egész csak elmélet... Amúgy meg a húrelmélet mögött van talán a legkeményebb matematika, szóval azt távolról sem lehet megérteni úgy hogy ez meg az csavarodik. Legalábbis én semmit nem hiszek el és semmit nem értek meg igazán, hanem látom az okot csak az okozatot. Mindig ezt tolják meg a kvantumot meg az relativitást, mert ez lehet érdekes egy köznapi embernek, de a fizika igazi szépsége nem abban nyilvánul meg, hogy amikor valami majd c-vel megy megnyúlik látszólag meg mindenféle "furcsaságokat" csinál, hanem abban, ahogy erre rájöttünk és az a matematika ami mögötte van. Az a csodálatos dolog amikor ezt levezeti az ember. Ami kijön a végén, az is izgalmas meg érdekes meg talán a legfontosabb is, de az csak a legkisebb része az egésznek. Ahogy mondani szokták: Az út ami boldoggá tesz, nem a cél. Ez tökéletesen igaz itt is. A ma fizikusa meg már többet modellezik, mint számol, de ez is tök ugyanaz. Hónapokig-évekig írni egy szimulációt, amely modellezi a természet egy részét, majd abból rájönni dolgokra szintén remek dolog. Mindez persze csak az én véleményem, mielőtt nekem ugrik valaki.
2014. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen ez csak a te véleményed, nem mindenki ugyanazért szereti a fizikát, nem mindenkinek ugyanazért szép. Én például ettől a számolós, egyenletes dolotól hányok, és IGENIS az elméletek miatt szeretem. Tudod, létezik elméleti fizika is.
2014. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Kedves előző! Az elméleti fizika az, ami tele van egyenletekkel, amiktől te hánysz. Bár nem tudom, milyen a nem elméleti fizika. A fizika lényege ugyanis az elmélet (modell) alkotás.
2014. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Bár nem tudom, milyen a nem elméleti fizika. A fizika lényege ugyanis az elmélet (modell) alkotás."


-Kísérleti fizika, még ilyen című könyvsorozat is van, meg Tanszéket is hívnak így. :) Persze a kísérleti fizikában is van elmélet, meg vektoranalízis is akár, meg ugye modellalkotás is, de alapvetően egy "induktív" gondolatmenetet jár be.


(-Az elméleti fizika gyakran "deduktív" irányt jár be ezzel szemben és (jóval) keményebb matematikai apparátust használ. Mindazonáltal egyik sem lehet meg a másik nélkül.)

2014. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,mentek a zöld kezek!:) A válaszok jelentős részét nem értettem,mert 7.-es vagyok és ebben az évben tanulok először fizikát.
2014. okt. 27. 15:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös. Tényleg nem akarok kötözködni, de egyáltalán nem látod át a fizikát, ez nem is csoda, nyilván nem vagy fizikus. Persze ezzel sincs semmi baj, a baj ott kezdődik, ha nem fizikusként a fizikáról akarsz kioktatni másokat, ezt ne tedd. Az elméleti fizika pont azért elméleti, mert nagyon absztrakt matematika van mögötte. Olyan szintű matematika, amit már nem tudsz elképzelni, például kvantummechanikába a végtelen dimenziós Hilbert-terek. Nem tudok őket mihez kötni, az ember képzelőereje csődöt mond 3-4 dimenzió felett, így ezeket már csak absztrakt dolgokként emlegetjük. Nem tudjuk elképzelni, de nem is baj, nem kell, elég ha értjük a dolgokat három dimenzióban, ugyanaz sok dimenzióban is csak nem szemléletes és jelentősen több számolási munka, persze ma már könnyedén kilehet számolni több milliárd dimenziós dolgokat is némi programozás után. Fizika nincs számolás nélkül. Amit a köznép fizikaként ismer, az a borzasztóan sekélyes felszín. Ez nem úgy működik ám, hogy hm, hasra csapok és kitalálok egy elméletet, ezt ki kell dolgozni magas szintű matematikával. Komolyabb szint alatt értem mondjuk a kvantummechanika szintjét. Csoportelmélet, hogy legyen mire alapoznod a lineáris algebrát, ez azért kell, hogy tudj bánni a Hilbert-terekkel és elemeikkel. Analízis, hogy meg tudd oldani Schrödinger-egyenleteket és valószínűségszámítás, mert mindennek csak valószínűsége van, mindent sűrűségfüggvények írnak le, még a részecske pozícióját is. A szintén nagyon emlegetett alagúteffektus is miért lehetséges? Mert az adott tartományon kívül is van valószínűségi tartózkodása a részecskének. Tehát, mint mondtam, matematika nélkül fizikát művelni, magyarázni, oktatni nem lehet, csak beszélgetni róla. Szóval Te nem az elméleti fizikát szereted, mint én, hanem a fizikai elméletek elbeszélését. Itt minden matematika, minden. A végső egyenletek értelmezése az, amire te hiszed, hogy fizika és amit szeretsz. Hadd ismételjem meg az első pár szót, nem kötekedésből írtam, hanem hogy nagyobb rálátásod legyen a dolgokra.


Kérdező, ha tetszik, akkor ne hagyd, hogy elvegyék tőle a kedved a meg nem értett dolgok serege vagy esetleg a rossz tanári munka, mint oly sok esetben. Ezen az oldalon mindig kapsz hozzá segítséget, szóval ha valamit nem értesz nyugodtan írj ide, segítünk, elmagyarázzuk.

2014. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az ún. klasszikus fizika (többnyire ezt fogjátok tanulni suliban, főleg az elején) is nagyon hasznos lehet és érdekes, hogy átláss dolgokat a hétköznapi életben. Hogy pl milyen fogyasztó mennyi áramot fogyaszt, ez mennyibe kerül, nagyságrendileg hogyan kell méretezni egy vezetéket (bár ez szakember feladata). Vagy hogyan működnek bennünket körülvevő gépek, ez is hasznos, ha egy szinten érted! :)


Vagy hogyha megérted, hogy hogyan és miért repül a repülőgép ilyesmik...


Mindemellett van nagyon sok, egyszerű, veszélytelen kísérlet, amit magad is elvégezhetsz majd otthon, az is jó móka!

2014. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!