Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az országhatárok összesen...

Az országhatárok összesen hány kilométert tehetnek ki?

Figyelt kérdés
A szomszédokat elválasztó határokat egyszer számoljuk. :D
2014. nov. 6. 22:47
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

"Szóval az egyenes is egy fizikailag lehetetlen dolog, a hülye jogászok mégis csináltak egyenes országhatárokat. Hogy képzelik!? Jövőhéten a kezeikkel csapkodva fognak repülni?)))"


Mert a jogászat nyelve nem egzakt. A matematikában is használt egyenes szót, a fogászatban pongyolán használják. Ha egy jogilag valahogy meg lenne fogalmazva, hogy a telek lebetonozott határvonala egyenes ... lemérnéd és azt mondanád, hogy kimértél itt is itt ennyi és ennyi eltérést az egyenestől akkor a jogász azt mondaná menj már, az nem számít. Ha valami megfelelő okot lehetne találni, akkor számítana jogilag is és be lehetne perelni ezért a kőművest mondjuk. Dehát nincs ellentomndás, jogi értelemben a körülbelüli egyenes egyenesnek mondható, ami nem azonos az egyenes matematikai fogalomával.



"Jogilag értem én, hogy valahogy kezelni kell azokat a területeket, amikről nem lehet biztosan eldönteni, hogy melyik országhoz tartoznak, így szükség van a „senki földjére”, ami megint érdekessé teszi a kérdést."


Jogilag bőven elég, hogy eddig és eddig biztosan ez az ország, az hogy hol a határ milliméter pontosan az lényegtelen.



"Én csak a partvonal paradoxonra akartam rávezetni a kérdezőt"


Eddig úgy fogalmaztam, hogy van egy határ melynél pontosabban elvileg sem mérhetünk. Sokkal erősebb állítást mondok e helyett: van egy mérettartomány mely alatt a téridő szokásos fogalma megszűnik értelmesnek lenni. Dehát a partvonal lehetséges "leghosszabb hossza" is véges.



"Ha Erőss Zsolt sétál rajta 6 km/h-s átlagsebességgel, akkor ő 1 óra alatt ér végig, azaz a határvonal már 60 km-es?"


Nem semmi ez az Erőss Zsolt, 6 km/h átlagsebességgel 1 óra alatt megtesz 60 km-t.


Erről jut eszembe, hogy miután megírtam ami eszembe jutott, hogy a jogi fogalmak nem olyan precízek mint a matematikai fogalmak, de azért nem mennek el akármeddig a pongyolaságba. Pl olyan nem lesz a jogba, hogy van egy 20x40 m-es telek ami 1 m^2-es.

2014. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

fogászatban -> jogászatban .

Szerencsétlen helyes írás ellenőrző erre javította ki, a jogászatban szót meg aláhúzza.

2014. nov. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!