Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mechanika beadandó "szorgalmi...

Mechanika beadandó "szorgalmi feladatomban" kellene egy kis segítség, esetleg tud segíteni valaki benne?

Figyelt kérdés

Kaptam 5 kérdést...

Nem nagyon értem, de az a gond hogy nem szimplán szorgalmi hanem kötelező szorgalmi... Ebbe nem folynék bele hogy sikerült...


1. Feladat:


Közös Pontban metsződik 2 erő, egymásra merőlegesek.

Mekkora a "Szumma"F, mekkora szöget zár be az eredő az x tengelyhez képest? (irányszög a pozitív x tengelytől mért szög, az x tengely, erő hatásvonala által bezárt szög) F1=120N F2=90


2. Feladat:


Közös pontban metsződő 2 erő, 135° szöget zárnak be egymással. F1=70N F2=105N F1 irányszöge:0


A többi kérdés pedig látszik a képeken, ha esetleg valamit nem lehet elolvasni akkor leírom :/


1.Kép:

[link]


2.Kép:

[link]


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki valamelyik feladatban tud legalább segíteni, keddre kellene legkésőbb :/



#fizika #mechanika #szorgalmi #közös pontban
2014. nov. 22. 10:15
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
4 es feladatban: F1=500 N F2=300 N
2014. nov. 22. 10:17
 2/37 anonim ***** válasza:

1. Feladat:

Az eredő erőt vektorműveletekkel meg tudod határozni, de azt nem, hogy mekkora szöget zár be az x tengellyel, mivel nem tudod hogy az erők mekkora szöget zárnak be az x tengellyel. (a 2-es feladatban meg van adva az egyik erő irányszöge és a két erő egymáshoz viszonyított szöge)

2. Feladat :

Mint az első feladat csak itt ismersz mindent.

Bontsd fel az erőket x és y összetevőkre. Az összetevőket előjelhelyesen add össze. Meg is vannak az eredő erő összetevői

innentől kezdve (a derékszögű háromszögből) tudsz mindent számolni.

3. Feladat (nem látszik jól, de szerintem 3 erő egyensúlyáról van szó)

mint az előzőekben felbontod x y összetevőkre és előjelhelyesen összegzed őket.

(3 erő akkor van egyensúlyban, ha 1 pontban metsződnek, és a belőlük szerkesztett vektorháromszög zárt és nyíl folytonos. (szum Fx = 0; szum Fy = 0; szum M = 0)

4. Feladat

Mint a 3-as.

5. Feladat

Visszafelé mint a 3-as.

Eredő erő felbontása két adott hatásvonalú erőre.


Ha nem megy szólj hol akadtál el, segítek. (ha teszel érte keddre meglesz, de nem szeretném kiszámolni helyetted, mert akkor sosem érted meg :) )


Egyébként hány éves vagy és mit tanulsz?

2014. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Bocs jobban megnézve a 4-es egyszerűbb.

A két erő eredőjének hatásvonala egybe kell, hogy essen a keresett erő hatásvonalával (0 az irányszöge).

2014. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

Közlekedés/Gépész szakon.

Megpróbálok kezdeni vele valamit...

De azért jó lenne ha tudnám legalább a végeredményeket hogy jól számoltam-e esetleg :'D

Köszönöm a segítségeket :D

Az egyes feladattal nem tudom mit kezdjek, annak szó szerint nem tudok neki állni.

2014. nov. 22. 12:38
 5/37 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a kettesben miután felbontottam a két erőt X, Y komponensre F1x nél és F2x nél is az Alfa helyére 135 kerül? (Na meg az y-nál is?)
2014. nov. 22. 12:53
 6/37 anonim ***** válasza:

Az egyest nem tudod megoldani mert hiányzik egy adat.

2-est leírom részletesebben is.

2014. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

[link]


Ha valami nem tiszta írj.

2014. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Egyenlőre úgy állok hogy megszerkesztettem méretarányosan őket, a hármas feladatot megoldottam. És most jelenleg ez az álláspont :D Hármas kész a többi meg méretarányosan megszerkesztve :$ 5 öset azt ki tudom számolni, de a négyeset azt nem tudom hogyan. :/

2014. nov. 22. 13:18
 9/37 anonim ***** válasza:

Ha gondolod szívesen átnézem, küldd el.

4- est megnézem.

2014. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Öhm rendben, egy pillanat és lefényképezem. :D

Köszönöm hogy segítesz, kedves vagy. :D


Ja igen és a kettesben ott 120 al kell számolni vagy a 105 helyett véletlenül 120 al számoltál? (mert ha igen akkor én azt már végig számolom 105 el nem kell újra :D)


[link]


Bocsi hogy ceruzával van, de kötelező azzal írni ilyen szerkesztésekkor :/

2014. nov. 22. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!