Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mechanika beadandó "szorgalmi...

Mechanika beadandó "szorgalmi feladatomban" kellene egy kis segítség, esetleg tud segíteni valaki benne?

Figyelt kérdés

Kaptam 5 kérdést...

Nem nagyon értem, de az a gond hogy nem szimplán szorgalmi hanem kötelező szorgalmi... Ebbe nem folynék bele hogy sikerült...


1. Feladat:


Közös Pontban metsződik 2 erő, egymásra merőlegesek.

Mekkora a "Szumma"F, mekkora szöget zár be az eredő az x tengelyhez képest? (irányszög a pozitív x tengelytől mért szög, az x tengely, erő hatásvonala által bezárt szög) F1=120N F2=90


2. Feladat:


Közös pontban metsződő 2 erő, 135° szöget zárnak be egymással. F1=70N F2=105N F1 irányszöge:0


A többi kérdés pedig látszik a képeken, ha esetleg valamit nem lehet elolvasni akkor leírom :/


1.Kép:

[link]


2.Kép:

[link]


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki valamelyik feladatban tud legalább segíteni, keddre kellene legkésőbb :/



#fizika #mechanika #szorgalmi #közös pontban
2014. nov. 22. 10:15
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerült a 4es feladat nem értem, próbálkoztam vele de nem megy :/
2014. nov. 23. 15:55
 32/37 anonim ***** válasza:
Amit küldtem nem segített?
2014. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Próbáltam úgy csinálni de nem teljesen ment, nem nagyon kedvencem ez a tantárgy ><
2014. nov. 23. 17:47
 34/37 anonim ***** válasza:

Segítek, kiszámolom, elküldöm.

Ne vedd bántásnak, nem annak szánom.

Azért nem szereted mert nem megy, mert az alapokkal sem vagy tökéletesen tisztában. (ez lehet a tanár miatt is).

Mivel fontos tantárgy (és nem is lesz egyszerűbb a mostaninál) szerintem kezdd el átvenni a korábbi könyveket is. Technikusin is szükséged lesz rá.

Fősulin meg pláne.

2014. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, az a gond hogy most jött be a tantárgy ebben az évben, és az meg a másik hogy egyszerűen olyan tempóban haladunk hogy egyszerűen hihetetlen képességek kellenek ennél a tanárnál hogy megértsd amit magyaráz :/ De majd a tavalyi fizika könyvet ismét átnézem (nem mintha tavaly vettünk volna nála ilyesmi dolgokat :/) Előre is köszönöm a segítséged, nagyon rendes tőled. :)
2014. nov. 24. 15:54
 36/37 anonim ***** válasza:

[link]

Ha nem érted valahol írj.

2014. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet :)

Köszi mégegyszer >,< Nem tudom hogy lehetne ezt meghálálni :$

De tényleg köszönöm, nagyon rendes vagy :)

2014. nov. 25. 19:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!