Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mechanika beadandó "szorgalmi...

Mechanika beadandó "szorgalmi feladatomban" kellene egy kis segítség, esetleg tud segíteni valaki benne?

Figyelt kérdés

Kaptam 5 kérdést...

Nem nagyon értem, de az a gond hogy nem szimplán szorgalmi hanem kötelező szorgalmi... Ebbe nem folynék bele hogy sikerült...


1. Feladat:


Közös Pontban metsződik 2 erő, egymásra merőlegesek.

Mekkora a "Szumma"F, mekkora szöget zár be az eredő az x tengelyhez képest? (irányszög a pozitív x tengelytől mért szög, az x tengely, erő hatásvonala által bezárt szög) F1=120N F2=90


2. Feladat:


Közös pontban metsződő 2 erő, 135° szöget zárnak be egymással. F1=70N F2=105N F1 irányszöge:0


A többi kérdés pedig látszik a képeken, ha esetleg valamit nem lehet elolvasni akkor leírom :/


1.Kép:

[link]


2.Kép:

[link]


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki valamelyik feladatban tud legalább segíteni, keddre kellene legkésőbb :/



#fizika #mechanika #szorgalmi #közös pontban
2014. nov. 22. 10:15
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Ígérem kiszámolom a 4-est is de most mennem kell.

Ha van kedved akkor kezdj el gondolkodni rajta.

Adok 1-2 ötletet:

A megadott két erőt "vedd ki az eredeti koordináta rendszerből és egy teljesen újban számold ki az eredőjüket mondjuk úgy hogy az F2 irányszöge 0 lesz akkor tudod azt hogy az F1 irányszöge 80 fok (az új koordináta rendszer x tengelyéhez képest) (ez lényegében ugyan az mint a kettes feladat csak más számokkal)

Ha ez megvan akkor tudod az eredő szögét (és az eredő és az F1 közötti szöget is) Ha ez is megvan akkor megvan minden.

2014. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Lerajzolom.
2014. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm, megpróbálkozom vele, de szerintem valahol ebbe bele fogok keveredni :/

Majd ha ráérsz és lesz időd, tényleg mindegy igazából keddi napra kell szóval ráér :D

Köszönök minden segítséget nagyon :D

2014. nov. 22. 14:35
 24/37 anonim ***** válasza:
2014. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Ez:

[link]

2014. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Bocs egy kicsit belekeveredtem a linkekbe.

Ha nem megy írj.

Nem a kedvenced a mechanika?

2014. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Megrajzolva nekem is megvan már :D

Hát nem nagyon imádom, sok az anyag... És egy egy anyagot nem nagyon veszünk át részletesen... Hanem csak 1-1 feladatban kerül elő és már megyünk is tovább :/

2014. nov. 22. 14:44
 28/37 anonim ***** válasza:

Matek fizika megy?

Szeretnél majd továbbtanulni?

2014. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Matekból 4es vagyok :'D

Fizikából is 3mas-4es között állok, meg mechanikából is.

Ez érettségis tantárgy. 4+1 év, Igen szeretnék minimum azért egy techikusit tenni majd ha úgy alakul :S

2014. nov. 22. 15:25
 30/37 anonim ***** válasza:
Sikerült? Hogy állsz vele?
2014. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!